ویژگی های یک سیگنال خرید خوب

زمان مطالعه: 2 دقیقه
0
(0)

بسیاری از تریدرهای ارز دیجیتال در معاملاتشان از سیگنال های معاملاتی استفاده می کنند. اما نکته حائز اهمیت در اینجا این است که سیگنال هایی که مورد استفاده قرار می گیرند باید مورد اطمینان باشند چرا که در غیر این صورت موجب ضرر خواهند شد. با ما در این مقاله همراه باشید تا ویژگی های یک سیگنال خرید خوب را بررسی کنیم.

سیگنال معاملاتی

سیگنال معاملاتی از بررسی نمودارهای قیمت توسط تحلیل گران با تجربه به دست می آید. عوامل مختلفی در یک سیگنال معاملاتی نقش دارند از جمله: اخبار و تحلیل های فنی و یا حتی شایعات و… . این سیگنال ها هم به دست تحلیل گران ایجاد می شوند و هم توسط ربات ها. تحلیل گرانی که به تولید سیگنال می پردازند باید دقت بسیار زیادی به خرج دهند چرا که این کار به هیچ عنوان ساده نیست. خصوصا که کوچکترین اشتباه موجب ضرر کاربرانی می شود که از آن سیگنال استفاده می کنند. بنابراین برخی از متخصصان بر این باور اند که بهتر است هر تریدر به جای استفاده از سیگنال های معاملاتی خود به کسب دانش و تجربه بپردازد تا بتوان با تکیه بر اطلاعاتش به انجام معاملات اقدام کند.

با این وجود عده ای استفاده از سیگنال ها را تریجیح می دهند. این افراد باید در انتخاب سیگنال معاملاتی دقت زیادی به خرج دهند چرا که ممکن است برخی از آن ها توسط تحلیل گرانی ارائه شده باشند که دانشی ندارد. یا حتی ممکن است تعدادی از سیگنال های موجود تنها با هدف خالی کردن جیب کاربران ایجاد شده باشند. سیگنال های زیادی در دسترس تریدرها قرار دارند که تعدادی از آن ها رایگان اند. اما شاید بتوان گفت که با صرف هزینه می توان سیگنال هایی به دست آورد که قابل اطمینان تر باشند. در کل هر سیگنال برای این که مورد اعتماد باشد باید ویژگی هایی داشته باشد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

ویژگی های سیگنال خرید

یک سیگنال معاملاتی برای این که مورد اطمینان باشد باید ویژگی هایی داشته باشد؛ از جمله:

قیمت خرید مشخص: ممکن است یک سیگنال نشان دهنده خرید یک دارایی در قیمت مشخصی باشد. پس از آن قیمت آن دارایی ممکن است افزایش یابد اما نکته مهم در اینجا این است که تنها قیمت اولیه این دارایی معتبر بوده است و اعتبار قیمت افزایش یافته کمتر است.

زمان مشخص: با توجه به نوسانات شدید قیمت در بازار ارزهای دیجیتال سیگنال های خرید تنها برای مدت محدودی اعتبار دارند چرا که پس از آن قیمت ها افزایش یا کاهش می یابند.

وجود حد ضرر و حد سود: حد ضرر و حد سود از مهم ترین فاکتورها در دنیای ارزهای دیجیتال هستد که وجود آن ها برای جلوگیری از گرفتن تصمیمات احساسی ضروری است. هنگام انتخاب سیگنال حتما به این موضوع توجه داشته باشید که سیگنال دهنده حد ضرر و حد سود ارائه دهد.

بازدهی مناسب: در دنیای ارزهای دیجیتال ریسک و ضرر همیشه قسمتی از معاملات بوده اند به صورتی که حتی با تجربه ترین تریدرها هم دچار آن ها می شوند. نکته مهم در استفاده از سیگنال ها این است که باید نسبت برایند معاملات ضرر ده به برایند معاملات سود ده حداقل برابر با یک سوم باشد تا آن سیگنال یک سیگنال خوب به حساب آید.

 

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *