آشنایی با کیف پول آرموری

زمان مطالعه: 2 دقیقه
0
(0)

کیف پول های فراوانی برای نگهداری بیت کوین وجود دارد که یکی از آن ها کیف پول آرموری است. با ما در این مقاله همراه باشید تا با این کیف پول آشنا شویم.

کیف پول آرموری چیست؟

کیف پول آرموری یک کیف پول دیجیتال برای نگهداری بیت کوین است که از امنیت بسیار خوبی هم برخوردار است. امنیت بالای این کیف پول از یکی از ویژگی های آن به نام ذخیره سازی سرد ناشی می شود که به این معنی است که با استفاده از کیف پول آرموری می توان کلید خصوصی را به صورت آفلاین ذخیره کرد و به این صورت مانع دسترسی هکرها به آن شد. همچنین می توان گفت که کیف پول آرموری یک رابط کاربری آسان دارد که استفاده از آن را برای کاربران جذاب می کند. این کیف پول به صورت رایگان در دسترس است و بنابراین تنها هزینه ای که در استفاده از آن پرداخت می شود؛ کارمزدهای تعیین شده توسط شبکه بیت کوین است. با وجود این که گاهی اوقات تعیین کننده کارمزد شبکه بلاکچین است؛ اما مبلغ این کارمزد بیشتر از ۰.۰۰۰۱ بیت کوین نیست.

امنیت

هنگام انتخاب کیف پول دیجیتال با تعداد بسیار زیادی از گزینه ها مواجه هستیم که هر یک از آن ها ویژگی های جذاب مخصوص به خود را دارند. اما اولین فاکتوری که در انتخاب کیف پول باید مد نظر قرار گیرد؛ امنیت است. با وجود اهمیت فراوان مساله امنیت؛ هنوز هم هیچ کیف پولی ساخته نشده که از امنیت ۱۰۰ درصدی برخوردار باشد. اما در این میان برخی از کیف پول ها با داشتن ویژگی ها و امکانات امنیتی به بهبود میزان امنیت خود پرداخته اند. همانطور که گفته شد کیف پول آرموری هم به دلیل داشتن یک ویژگی به نام ذخیره سازی سرد از امنیت بسیار مناسبی برخوردار است. اما ذخیره سازی سرد تنها ویژگی امنیتی این کیف پول نیست و موارد دیگری هم در آن مشاهده می شود.

به عنوان مثال این کیف پول از قابلیت چند امضایی برخوردار است و همچنین قفل غیر متمرکز ارائه می دهد. کیف پول آرموری یک کیف پول متن باز است به این معنی که کدهای آن قابل مشاهده برای عموم اند و به این ترتیب هرکس که بخواهد می تواند این کدها را بررسی کرده و از درستی آن ها مطمعن شود. ویژگی امنیتی دیگر در این کیف پول این است که امکان تهیه نسخه پشتیبان آفلاین به راحتی وجود دارد. این کیف پول همچنین کاربر را قادر می سازد که از Tor به عنوان یک پراکسی استفاده کرده و به این ترتیب با مرتبط ساختن پرداخت ها با آی پی آدرس خود، با هدف جلوگیری از حمله های احتمالی و یا تامین کنندگان سرویس اینترنتی از آن بهره ببرد.

مزایا و معایب کیف پول آرموری

کیف پول آرموری مزایای فراوانی دارد؛ از جمله:

 • برخورداری از امنیت بالا
 • قابلیت چند امضایی
 • قابلیت HD
 • پشتیبانی فعال
 • امکان تهیه نسخه پشتیبان
 • متن باز بودن
 • قفل غیر متمرکز
 • ذخیره سازی سرد

اما این کیف پول معایبی هم دارد که از جمله این معایب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تایید هویت یک عاملی
 • لزوم دانلود کل بلاکچین
 • همگام سازی با سرعت کم

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *