در چه قیمتی ساتوشی ناکاموتو تبدیل به ثروتمندترین فرد جهان می شود؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه
0
(0)

ساتوشی ناکاموتو نام خالق بیت کوین است که البته هویت او هنوز هم ناشناس مانده و اطلاعات زیادی در مورد او در دسترس نیست. ساتوشی ناکاموتو مقداری بیت کوین استخراج کرده است که با توجه به رشد قیمت بیت کوین امروزه ارزش زیادی دارند. اما او هنوز هم ثروتمندترین فرد جهان نیست. با ما در این مقاله همراه باشید تا بررسی کنیم که در چه صورتی ساتوشی ناکاموتو به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل می شود.

ساتوشی ناکاموتو چند بیت کوین دارد؟

پاسخ دقیقی برای این سوال وجود ندارد و در حقیقت تعداد بیت کوین های متعلق به ساتوشی ناکاموتو یکی دیگر از مسائل مبهم در مورد این فرد است. اما به طور کلی تخمین زده شده است که او در ماه های ژانویه تا ژوییه سال ۲۰۰۹ حدود ۱ میلیون بیت کوین و یا حتی بیشتر استخراج کرده است. با توجه به قیمت فعلی بیت کوین متوجه می شویم که ثروت فعلی ساتوشی ناکاموتو ۵۵ میلیارد دلار است.

اما ساتوشی ناکاموتو پس از سال ۲۰۱۰ دیگر هیچ مشارکتی در این پروژه نداشت و به طور کامل کنار کشید. با بررسی شبکه بلاکچین بیت کوین متوجه می شویم که هیچ کدام از این ۱ میلیون بیت کوین خرج نشده است و بیت کوین های ساتوشی ناکاموتو دست نخورده باقی مانده اند و احتمالا اگر او اقدام به فروش این بیت کوین ها کند؛ قیمت بیت کوین دچار تغییراتی می شود.

در چه قیمتی ساتوشی ناکاموتو تبدیل به ثروتمندترین فرد جهان می شود؟

در حال حاضر ثروتمندترین فرد جهان جف بزوس است که بنیان گذار آمازون بوده و ثروتی معادل ۱۸۱.۶ میلیارد دلار دارد. پس از او ایلان ماسک در جایگاه دوم قرار دارد که ثروتی برابر با ۱۶۳.۷ میلیارد دلار دارد. در صورتی که قیمت هر بیت کوین به ۱۸۲ هزار دلار برسد؛ ثروت ساتوشی ناکاموتو از این دو فرد بیشتر شده و او به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل می شود. اما آیا قیمت بیت کوین به این حد خواهد رسید؟

مدل انباشت به جریان یک پیشبینی برای قیمت بیت کوین است که پیش بینی می کند قیمت بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۱ به ۱۰۰ تا ۲۸۸ هزار دلار می رسد. اگر این پیش بینی درست باشد و تا پایان سال ۲۰۲۱ قیمت هر بیت کوین به ۲۸۸ هزار دلار برسد؛ ثروت ساتوشی ناکاموتو بسیار بیشتر از جف بزوس و ایلان ماسک خواهد شد و او با اختلاف ثروتمندترین فرد جهان خواهد بود. حتی پیش بینی های دیگری هم وجود دارند که قیمت بیت کوین را بیشتر از این مقدار تصور می کنند. به عنوان مثال بلومبرگ پیش بینی کرده است که در صورتی که بیت کوین به یک ارز ذخیره بدون ریسک تبدیل شود، قیمت آن احتمالا به سطح ۴۰۰ هزار دلار خواهد رسید.

البته هنوز هم نمی دانیم که آیا ساتوشی ناکاموتو یک فرد است یا گروهی از افراد؛ زن است یا مرد؛ زنده است یا خیر. تا به حال چند فرد توسط کارشناسان به عنوان افرادی که ممکن است ساتوشی ناکاموتو باشند؛ معرفی شده است که از جمله این افراد می توان به هال فینی، آدام بک و پل لروکس اشاره کرد.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *