معرفی بهترین مستندها درمورد بیت کوین

زمان مطالعه: 2 دقیقه
0
(0)

راه های زیادی برای کسب اطلاعات در مورد بیت کوین وجود دارد که تماشای مستند یکی از آن هاست. مستندها می توانند هم بسیار آموزنده و هم بسیار سرگرم کننده باشند. با ما در این مقاله همراه باشید تا با چند مستند در مورد بیت کوین آشنا شویم.

بیت کوین: پایان پولی که می شناسیم

بیت کوین: پایان پولی که می شناسیم یکی از مشهورترین مستندها در مورد بیت کوین است که توسط فردی به نام تورستن هافمن ساخته شده است. در این مستند بیت کوین و تاثیر آن روی نظام بانکی سنتی بررسی می شود و با افرادی از جمله ویتالیک بوترین هم مصاحبه می شود.

زندگی بر پایه بیت کوین

مستند زندگی بر پایه بیت کوین در مورد زوجی است به نام های آستین و بکی کریگ که تصمیم گرفتند تجربه کنند که زندگی فقط با استفاده از بیت کوین به چه صورت است. جالب است بدانید که این مستند در سال ۲۰۱۴ ساخته شده است؛ یعنی زمانی که بیت کوین هنوز به اندازه امروز رواج نیافته بود و در زندگی روزمره انسان ها کاربرد پیدا نکرده بود.

وب عمیق

وب عمیق داستان دادگاه سازنده جاده ابریشم یعنی راس اولبریک است. در این مستند مواردی از جمله مرورگر Tor و جاده ابریشم و رابطه آن با بیت کوین و… بررسی می شوند. سازنده این مستند فردی به نام الکس وینتر است.

ظهور و ظهور بیت کوین

مستند ظهور و ظهور بیت کوین که محصول سال ۲۰۱۴ می باشد؛ به بررسی اولین حامیان بیت کوین پرداخته است.

ماشین اعتماد: داستان بلاکچین

مستند ماشین اعتماد؛ داستان بلاکچین هم یکی از مستندات ساخته الکس وینتر است که به بررسی موضوع بلاکچین و ارزهای دیجیتال پرداخته است. یکی از مسائلی که در این مستند به آن توجه شده است این است که چرا بلاکچین در بعضی صنعت ها پذیرفته شده اما برخی دیگر از صنعت ها در برابر آن مقاومت می کنند.

پول جادویی: انقلاب بیت کوین

مستند پول جادویی: انقلاب بیت کوین گزینه مناسبی برای افرادی است که با بیت کوین آشنایی ندارند و می خواهند از طریق تماشای مستند با مفاهیم ابتدایی آن آشنا شوند. این مستند شامل مصاحبه با افرادی از جمله راجر ور یا جف برویک و… است.

بانکداری در بیت کوین

مستند بانکداری در بیت کوین یکی دیگر از مستنداتی است که نظام بانکی سنتی را بررسی کرده است. در این مستند ایرادات نظام بانکی سنتی بررسی شده و نقش بیت کوین در حل این مشکلات و بازگردانی قدرت به مردم نمایان می شود.

مدینه فاضله کریپتو: بیت کوین، بلاک چین و آینده اینترنت

مستند مدینه فاضله کریپتو: بیت کوین، بلاک چین و آینده اینترنت یکی دیگر از مستندات تروستن هافمن است که البته مانند سایر مستندات به آن توجه نشده است. در این مستند شاهد مصاحباتی با رهبران حوزه بلاکچین هستیم.

کریپتو

کریپتو بر خلاف موارد قبل یک مستند نیست؛ بلکه یک فیلم سینمایی است و در حقیقت اولیت فیلم سینمایی است که به طور مستقیم به موضوع بیت کوین پرداخته است. البته مساله ای که موجب شده افراد زیادی به انتقاد از این فیلم بپردازند؛ این است که در آن از بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به عنوان یک وسیله پولشویی یاد شده است.

 

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *