بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کدام است؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه
5
(1)

در انتخاب ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری فاکتورهای زیادی باید در نظر گرفته شود و حتی به انتظارات هر فرد از ارزهای دیجیتال هم بستگی دارد. بنابراین هر کس باید خود تصمیم گیری کند که کدام یک از ارزهای دیجیتال برای او مناسب تر است. در این مقاله قصد داریم تعدادی از محبوب ترین ارزهای دیجیتال را معرفی کنیم که بسیاری از افراد برای سرمایه گذاری انتخابشان می کنند.

بیت کوین

بیت کوین در حال حاضر بزرگ ترین و محبوب ترین ارز دیجیتال در جهان است. آمارها نشان دهنده این موضوع اند که بین ۶۵ تا ۷۰ درصد بازار ارزهای دیجیتال در اختیار بیت کوین است که احتمال افزایش ارزش این ارز دیجیتال در آینده را نشان می دهد. امنیت بیت کوین به صورتی است که تا به حال کسی نتوانسته موفق به هک شبکه آن شود. تنها در مواردی صرافی های ارز دیجیتال و کیف پول ها مورد حمله هکرها قرار گرفته اند که البته امینت کیف پول ها توسط خود کاربران تا حدی قابل تامین است.

اتریوم

اتریوم پس از بیت کوین دومین ارز دیجیتال بزرگ در جهان است. در حقیقت اتریوم یک فناوری قوی است که ارز دیجیتال تنها یکی از کاربردهای آن است. یکی از قابلیت های اتریوم قراردادهای هوشمند است که در واقع پروتکلی برای تنظیم قراردادهاست. به صورتی که مبادله پول یا سهام و… را آسان تر می کند.

ریپل

ریپل پلتفرمی است که بیش از هر چیز دیگر به دلیل شبکه پرداختش مورد توجه قرار گرفته است. ریپل هم یک فناوری است که ارز دیجیتال تنها یکی از قابلیت های آن است. ریپل ارز دیجیتالی است که بیشتر به همکاری با بانک ها پرداخته و برخی کارشناسان معتقدند که شبکه ای متمرکز دارد و نباید در زمره ارزهای دیجیتال غیر متمرکز مانند بیت کوین قرار گیرد.

نئو

نئو اولین ارز دیجیتال چینی است. در حقیقت می توان گفت که نئو پاسخ دولت چین به اتریوم است و لذا حجم زیادی از معاملات بازار چین و آسیا در اختیار نئو است. نئو در تلاش برای ایجاد یک اقتصاد هوشمند و دیجیتالی کردن دارایی ها است. این ارز دیجیتال با استفاده از الگوریتم distributed Byzantine Fault Tolerance  یا به اختصار dBFT موجب صرفه جویی در انرژی و تسریع معاملات شده است.

EOS

ایاس یک ارز دیجیتال با قابلیت هایی بسیار شبیه به نئو است. احتمال اینکه شرکتی مانند آمازون یا اوبر و… برای پیاده کردن سیستم خود بر مبنای بلاچین به سراغ ایاس رود بسیار زیاد است چرا که پروتکل مبتنی بر بلاکچین این ارز دیجیتال بسیار قوی است. از مزایای ایاس می توان به این اشاره کرد که توانسته برخی از معایب اتریوم را رفع کند.

مونرو

اگر حریم خصوصی برایتان اهمیت زیادی دارد باید بدانید که مونرو بزرگ ترین ارز دیجیتال حریم خصوص محور است. همانطور که می دانید بیت کوین و بسیاری از سایر ارزهای دیجیتال شفافیت زیادی به کاربران ارائه می دهند به صورتی که هر کس می تواند تراکنش های یک آدرس خاص را مشاهده کند اما این امکان در مونرو وجود ندارد و تراکنش ها تا حد زیادی ناشناس اند.

آنچه گفته شد تنها تعداد کمی از ارزهای دیجیتال مطرح در دنیا بود. قبل از انتخاب ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری حتما این موضوع را مد نظر قرار دهید که ارزهای دیجیتال بسیار زیادی در جهان وجود دارند مانند تزوس، ترون، بیت کوین کش، زی کش، تتر، لایت کوین و… که قبل از تصمیم گیری بهتر است مطالعه خوبی در مورد آن ها انجام دهید تا بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا : 1

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *