بهترین پلتفرم های آربیتراژ ارز دیجیتال

زمان مطالعه: 3 دقیقه
4
(8)

آربیتراژ یکی از انواع راه های کسب سود از ارزهای دیجیتال است. این روش می تواند به صورت دستی و توسط خود فرد با بررسی قیمت ها در صرافی های مختلف انجام گیرد اما پلتفرم هایی هم برای آسان تر شدن آن ایجاد شده اند. با ما در این مقاله همراه باشید تا با تعدادی از این پلتفرم ها آشنا شویم.

آربیتراژ ارز دیجیتال چیست؟

بد نیست ابتدا کمی با آربیتراژ ارز دیجیتال آشنا شویم. تعریف ساده آربیتراژ عبارت است از کسب سود از اختلاف قیمت بین دو یا چند بازار و به طور کلی به این صورت است که فردی کالایی را از یک فروشگاه مثلا به قیمت ۱ میلیون تومان می خرد و سپس سریعا آن را در یک فروشگاه دیگر به قیمت ۱ میلیون و صد هزار تومان می فروشد. تفاوت قیمت ۱۰۰ هزار تومانی در اینجا سود این فرد می باشد. آربیتراژ در دنیای ارزهای دیجیتال هم به همین صورت است. یعنی تریدرها می توانند با بررسی قیمت ارز دیجیتال مورد نظرش  در صرافی های مختلف صرافی هایی با پایین ترین و بالاترین قیمت پیدا کند و سپس مقداری از آن ارز دیجیتال از صرافی با قیمت پایین خریده و بلافاصله آن را به صرافی با قیمت بالا بفروشند. ممکن است این فرایند بسیار ساده و پر از سود به نظر برسد اما خطرات و ریسک های خودش را دارد. بنابراین هرگز نباید بدون اطلاع از این ریسک ها و خطرات اقدام به انجام آربیتراژ ارز دیجیتال کرد چرا که احتمال از دست رفتن سرمایه در این صورت بسیار زیاد است. آربیتراژ ارزهای دیجیتال و خطرات آن را به صورت کامل در یک مقاله جداگانه توضیح داده ایم که در صورت نیاز می توانید از آن بهره ببرید. اما در ادامه می خواهیم چند مورد از پلتفرم های موجود برای آربیتراژ را معرفی کنیم.

Bitsgap

Bitsgap نام یکی از پلتفرم های آربیتراژ ارز دیجیتال است که از ارزهای دیجیتال زیادی پشتیبانی می کند. کاربران این پلتفرم می توانند هم با استفاده از ارزهای دیجیتال و هم ارزهای فیات در آن حساب کاربری ایجاد کنند و آربیتراژ هم با هر دو این ارزها ممکن است. نکته قابل توجه در مورد این پلتفرم وجود هوش مصنوعی است که موجب شده همه تریدها به صورت خودکار انجام شوند.

Arbitrage.Expert

Arbitrage.Expert یک وب سایت برای آربیتراژ ارز دیجیتال است که به کاربرانش اجازه استفاده از یک ربات ترید را می دهد. این ربات فرایند آربیتراژ ارز دیجیتال را بسیار سریع و راحت و بدون برداشت وجه (با استفاده از API) انجام می دهد.

Gimmer

Gimmer یکی دیگر از پلتفرم های آربیتراژ ارز دیجیتال است که ویژگی های بسیار جذابی به کاربرانش ارائه می دهد. به عنوان مثال امکانات ابتدایی در این پلتفرم به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می گیرند که یکی از این امکانات رایگان تست استراتژی قبل از انجام آن برای بررسی نحوه عملکرد آن می باشد. همچنین از دیگر ویژگی های این پلتفرم می توان به امکان دریافت هشدار در صورت وجود خطرات احتمالی و وجود پروتکل های امنیتی اشاره کرد.

MultiTrader.io

MultiTrader.io پلتفرم دیگری است که آن هم از ربات ترید بهره می برد. این پلفترم با ۲۱ صرافی ارز دیجیتال در ارتباط است و می تواند فرصت های آربیتراژ را برای کاربران پیدا کند. این پلتفرم رابط کاربری بسیار ساده و جذابی دارد که کاربران می توانند در آن پیشرفت را تحلیل کنند.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 4 / 5. تعداد آرا : 8

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *