معرفی بهترین استیبل کوین ها

زمان مطالعه: 3 دقیقه
0
(0)

همانطور که می دانید ارزهای دیجیتال دارای نوسان قیمت زیادی هستند. اما استیبل کوین ها ارزهای دیجیتالی اند که با هدف ثبات قیمت و از بین بردن نوسان ایجاد شده اند. این ارزها معمولا با یک کالا یا ارز فیات پشتیبانی می شوند و از این طریق دارای ثبات قیمت اند. با ما در این مقاله همراه باشید تا چند مورد از بهترین استیبل کوین ها را بررسی کنیم.

تتر

تتر را می توان معروف ترین استیبل کوین دانست. تتر با دلار آمریکا پشتیبانی می شود به صورتی که قیمت هر واحد آن برابر با ۱ دلار است. یعنی به ازای هر واحد تتر یک دلار در ذخایر مربوط به آن نگهداری می شود. البته در راستی این امر شک و شبهه هایی وجود داشت و بررسی هایی هم صورت گرفته است. برای خرید تتر به صورت کاملا مطابق با قوانین جمهوری اسلامی می توانید از طریق استارتاپ دیجی شمس اقدام نمایید.

TrueUSD

این ارز دیجیتال درست مانند تتر با دلار آمریکا و ارزهای فیات پشتیبانی می شود اما تفاوتش با تتر در این است که مشکل نبود شفافیت در TrueUSD حل شده به صورتی که با محافظت قانونی تاییدیه های شرکت شخص ثالث در دسترس عموم است و لذا شک و شبهه ای از این نظر وجود ندارد.

DAI

استیبل کوین ها همه با ارزهای فیات یا کالا پشتیبانی نمی شوند و تعدادی استیبل کوین وجود دارد که با سایر ارزهای دیجیتال پشتیبانی می شوند. یکی از این استیبل کوین ها دای یا MakerDAO است که با دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان یعنی اتریوم پشتیبانی می شود. البته پذیرش دای روند کندی داشته که شاید بتوان دلیل آن را مبهم بودن نحوه عملکرد آن دانست خصوصا که روش فعالیت آن نیز خیلی خوب بیان نشده است. البته یلد فارمینگ یا لیکویدیتی فارمینگ موجب افزایش تقاضا برای دای شده است.

USDN

در حال حاضر بسیاری از ارزهای دیجیتال بر روی بلاکچین اتریوم ساخته شده اند اما USDN یک استیبل کوین است که بر روی این بلاکچین ساخته نشده و با استفاده از بلاکچین Waves کار می کند.

دلار جمینای

دلار جمینای هم یکی دیگر از استیبل کوین هایی است که با دلار آمریکا پشتیبانی می شود. این استیبل کوین ادعا دارد که نسبت به سایرین قانون مندتر است. یکی از دلایل محبوبیت دلار جمینای این است که با استانداردهای زیادی تطابق دارد و لذا از پتانسیل بالایی برخوردار است. اما علاوه بر آن می توان معروف بودن موسسان آن را نیز یکی از دلایل محبوبیتش دانست. موسسان دلار جمینای برادران وینکلووس هستند که صرافی جمینای هم تحت مالکیت آن هاست. این برادران همچنین از مشهورترین سرمایه گذاران بیت کوین هستند.

USDC

USDC یا USD Coin یک ارز دیجیتال است که موفق شد در طی مدت کوتاهی پس از معرفی به محبوبیت زیادی در میان مردم دست پیدا کند. البته این محبوبیت بی ربط به وجود حامیان و همکاری این استیبل کوین با موسسات و صرافی های مهم نیست. این استیبل کوین که بر روی بلاکچین اتریوم ساخته شده دارای مجوز است و توسط موسسات قانونی پشتیبانی می شود.

آنچه گفته شد تنها تعدادی از استیبل کوین های مطرح بود و لیست بهترین استیبل کوین ها شامل موارد بسیار بیشتری می شود. نکته قابل توجه در اینجا این است که گرچه استیبل کوین ها با هدف ثبات قیمت ایجاد شده اند اما با این وجود مقدار اندکی نوسان قیمت در آن ها دیده می شود.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *