بزرگ ترین مزارع استخراج بیت کوین در جهان

زمان مطالعه: 2 دقیقه
0
(0)

با گسترش ارزهای دیجیتال هر روز افراد بیشتری به ماینینگ یا استخراج این ارزها رو می آورند و بسیاری هم مزارع استخراج تشکیل می دهند. در این میان برخی مزارع از سایرین بزرگ ترند که در این مقاله می خواهیم تعدادی از آن ها را معرفی کنیم پس با ما همراه باشید.

مسکو، روسیه

روسیه یکی از قوی ترین کشوران در زمینه ماینیگ است به صورتی که در هر ماه از میان تمامی بیت کوین های استخراج شده حدود ۶۰۰ عدد از آن ها در مزارع روسیه استخراج می شود؛ یعنی حدود ۲۰ بیت کوین در روز. البته که با توجه به قوانین این کشور محل دقیق مزارع مشخص نیست اما گمان می شود که بزرگ ترین این مزارع در نزدیکی مسکو واقع شده است. این مزرعه به حدی بزرگ است که حدود سه هزار دستگاه ASIC در آن قرار گرفته اند که تقریبا ۴۵۰۰۰ کیلو وات در ساعت برق مصرف می کنند. با توجه به این ها هش ریت این مزرعه به چیزی در حدود ۳۸ PH در ثانیه می رسد.

لینتال، سوئد

بر خلاف روسیه در سوئد اطلاعات کاملی شامل نام صاحب مزرعه یا محل قرار گیری آن و… در دسترس است به صورتی که می دانیم بزرگ ترین مزرعه استخراج در این کشور تحت مالکیت فردی به نام گویدو رودالفی است که برای برخورداری از برق با هزینه پایین مزرعه اش را در ساختمان یک کارخانه در لینتال تشکیل داد.

دالیان، چین

چین یکی از کشورهایی است که استخراج ارز دیجیتال در آن هم خیلی محبوب است و هم به آسانی انجام می گیرد. دلیل این امر این است که دستگاه های ASIC در این کشور تولید می شوند و بنابراین هزینه مربوط به آن ها پایین است. از طرف دیگر استخراج ارز دیجیتال در چین توسط دولت تشویق می شود و هزینه برقی که به استخراج اختصاص داده می شود کمتر است. بنابراین چین تبدیل به یکی از کشورهایی شده که در استخراج ارز دیجیتال به خوبی عمل کرده است. مرکز صنعت استخراج در این کشور شهر دالیان است. مزرعه ای که در این شهر قرار دارد یک مرکز سه طبقه است که هشت ریت حدود ۳۶۰ هزار TH دارد.( این مقدار برابر با ۳ درصد کل شبکه می باشد.)

ریکیاویک، ایسلند

ایسلند کشوری است که علاوه بر هزینه برق پایین یک مزیت بزرگ دیگر برای ماینرها فراهم کرده است. آن هم این که به دلیل سرد بودن هوا خنک کردن تجهیزات استخراج و تهویه در این کشور به آسانی انجام می شود. بنابراین شرکت جنسیس در تعدادی از نقاط این کشور مزارع استخراج تشکیل داده که اطلاعات دقیق از آن در دسترس نیست. لازم به ذکر است که این شرکت در کانادا هم مزارعی دارد که البته کانادا هم به دلیل آب و هوای سرد مزیت مربوط به تهویه را دارد.

واشنگتن، آمریکا

در کشور آمریکا فردی به نام دیوید کارلسون که متخصص نرم افزار است در زیرزمینش شروع به استخراج ارز دیجیتال کرد. او موفق شد شرکتی به نام مگابیگ پاور برای استخراج تاسیس کند اما پس از مدتی این شرکت به گیگاوات تغییر نام داد و موقعیتش هم به مکان نامعلومی تغییر داده شد. این مزرعه بزرگ ترین مزرعه استخراج در آمریکا می باشد.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *