بزرگ ترین هک های صرافی های دیجیتال

زمان مطالعه: 2 دقیقه
0
(0)

با گسترش هر چه بیشتر ارزهای دیجیتال متاسفانه راه برای هکرها باز شده تا به سرقت از مردم بپردازند. در حالی که شبکه بلاکچین ارزهای دیجیتالی از قبیل بیت کوین قابل هک شدن نیست؛ اما صرافی های دیجیتال می توانند مورد حمله قرار گیرند. تا به حال صرافی های زیادی مورد حمله هکرها قرار گرفته اند و در برخی موارد هم این حملات موفقیت آمیز بوده و مبالغ قابل توجهی به سرقت رفته است. در این مقاله می خواهیم بزرگ ترین هک های صرافی های دیجیتال را بررسی کنیم پس با ما همراه باشید.

کوین چک

صرافی کوین چک در سال ۲۰۱۸ مورد حمله هکرها قرار گرفت و این هکرها موفق شدند بیش از ۵۰۰ میلیون واحد از یک ارز دیجیتال به نام نم را بدزدند. این ارزهای دزدیده شده در آن زمان ۵۳۰ میلیون دلار ارزش داشتند.

Mt. Gox

یکی دیگر از بزرگ ترین هک های تاریخ مربوط به صرافی Mt. Gox در سال ۲۰۱۴ می شود. تعداد بیت کوین های سرقت شده از این صرافی برابر با ۸۵۰ هزار واحد بود. در هنگام هک شدن این مقدار برابر با ۶ درصد کل بیت کوین های استخراج شده بود. از میان این ۸۵۰ هزار بیت کوین، ۷۵۰ هزار واحد آن جزو دارایی کاربران بود و باقی آن متعلق به خود صرافی بود. با توجه به قیمت بیت کوین در زمان هک شدن صرافی، ۴۶۰ میلیون دلار از این صرافی دزدیده شد.

بیت گریل

در سال ۲۰۱۸ صرافی بیت گریل هک شد و ۱۷ میلیون توکن یک ارز دیجیتال به نام نانو از آن به سرقت رسید. این توکن ها مجموعا ۱۷۰ میلیون دلار ارزش داشتند. پس از این اتفاق به تدریج بسیاری از کاربران این صرافی از آن خارج شدند و به این ترتیب صرافی بیت گریل ورشکست شد.

بیت فینکس

صرافی بیت فینکس در سال ۲۰۱۶ هک شد و ۱۲۰ هزار بیت کوین از آن به سرقت رفت. جالب است بدانید که این اتفاق تاثیر زیادی در قیمت بیت کوین داشت و موجب کاهش شدید آن شد. البته که صرافی بیت فینکس با توکن BFX خسارت کاربران را جبران کرد و امروزه هنوز هم این صرافی پابرجاست.

زایف

زایف نام یکی از صرافی های دیجیتال ژاپنی است که در سال ۲۰۱۸ هک شد و ارزهای دیجیتال مختلفی شامل بیت کوین، بیت کوین کش و مونرو از آن دزدیده شد. ارزش کل دارایی به سرقت رفته از این صرافی برابر با ۶۰ میلیون دلار بود.

بیت پوینت

صرافی بیت پوینت یکی دیگر از صرافی هایی است که مورد حمله هکرها واقع شده و ۲۸ میلیون دلار از آن به سرقت رفته است. از این ۲۸ میلیون دلار، ۹ میلیون متعلق به خود صرافی بوده و باقی آن متعلق به نیمی از کاربران این صرافی بوده است. تعداد کاربران این صرافی در زمان هک شدن برابر با ۱۱۰ هزار نفر بوده که دارایی ۵۵ هزار نفر از آن ها مورد سرقت قرار گرفت.

نتیجه گیری

هک صرافی های دیجیتال اتفاقی بوده که بارها تکرار شده است. بنابراین پیشنهاد می شود که ارزهای دیجیتال خود را در صرافی ها نگهداری نکنید و آن ها را به یک کیف پول بسیار امن منتقل کنید. توجه داشته باشید که در این صورت لازم است نکات امنیتی را هم رعایت کنید تا کیف پول شما مورد حمله قرار نگیرد.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *