همه چیز درمورد استخراج ابری بیت کوین

زمان مطالعه: 4 دقیقه
0
(0)

در یک مقاله برایتان توضیح دادیم که استخراج بیت کوین چیست و چگونه انجام می گیرد. همچنین ذکر کردیم که یکی از راه های استخراج بیت کوین، استخراج ابری است که در آن نیازی به خرید تجهیزات گران قیمت استخراج نیست و می توانید حق استفاده از قدرت پردازش یک شرکت را از آن ها بخرید. در این مقاله قصد داریم نگاهی دقیق تر به استخراج ابری داشته باشیم پس با ما همراه باشید.

استخراج ابری

هزینه استخراج بیت کوین در همه جای دنیا یکسان نیست چرا که این هزینه تا حد زیادی به قیمت برق بستگی دارد. همچنین خنک کردن دستگاه های استخراج هم به هزینه جداگانه نیاز دارد. امروزه در کشورهایی مثل روسیه یا ایسلند ،که کشورهایی با برق کم هزینه هستند یا سردسیرند و خنک کردن دستگاه ها در آن ها راحت است، شرکت هایی تاسیس شده اند که تجهیزات استخراج را خریداری می کنند و در ازای مبلغی به افراد ساکن کشورهای دیگر امکان استخراج با استفاده از تجهیزاتشان را می دهند. ممکن است برخی از شرکت ها حتی هزینه نگهداری هم از افراد دریافت کنند.

اما چرا این شرکت ها به جای اینکه خود به استخراج بیت کوین بپردازند، قدرت پردازشی تجهیزاتشان را به دیگران اجاره می دهند؟ پاسخ این است شرکت های استخراج ابری از این طریق یک درآمد ثابت برای خود ایجاد می کنند تا دیگر درگیر نوسانات دنیای بیت کوین و ارزهای دیجیتال نشوند. در حقیقت ریسک بیت کوین را به این صورت به افراد دیگر منتقل می کنند.

ریسک استخراج ابری

در استخراج ابری احتمال این وجود دارد که پس از چند ماه هزینه اجاره تجهیزات دوباره کسب شود و پس از آن وارد دوره سود دهی شوید. اما این تنها یکی از اتفاقاتی است که ممکن است بیفتد. فرایند استخراج بیت کوین به این صورت است که دستگاه های ماینینگ در سراسر جهان تلاش به حل یک سری معادلات پیچیده ریاضی می کنند و هر کدام که زودتر این معادله را حل کند پاداش استخراج را دریاف می کند. از آنجایی که هر بلاک ده دقیقه یک بار تولید می شود پس معادلات هم به صورتی است که حل آن ده دقیقه طول می کشد. در ابتدای فعالیت بیت کوین سختی این معادلات به صورتی بود که با کامپیوترهای خانگی هم حل می شد و رفته رفته این سختی که سختی استخراج نام دارد افزایش یافت. امروزه هم ممکن است سختی بیت کوین افزایش یابد که در این صورت دیگر قرارداد شما با شرکت استخراج ابری تان تبدیل به یک قرارداد ضررده می شود. حتی ممکن است قیمت بیت کوین در طی نوساناتش کاهش یابد و باز هم قرارداد ضررده شود.

مزایا و معایب استخراج ابری

مزایا: دردسرهای مربوط به تجهیزات استخراج در این روش به عهده شرکت است. از این جهت که نیازی نیست هزینه های سنگین مربوط به خریداری یا تعمیر دستگاه ها را بپردازید و همچنین لازم نیست که به فکر چاره ای برای سر و صدای زیاد دستگاه و داغ شدن آن باشید. همانطور که گفته شد این روش ریسک زیادی دارد و ممکن است تبدیل به یک قرارداد ضررده شود اما در این صورت می توانید از ادامه کار صرف نظر کنید.

معایب: متاسفانه کلاهبرداری در این زمینه خیلی زیاد است و حتی برخی از شرکت ها به سواستفاده از افراد مبتدی اعتراف کرده اند. همچنین یکی از شایع ترین نتایج این روش سود بلند مدت کم است. شرکت های ارائه دهنده استخراج ابری هم ممکن است هر لحظه از ترس کاهش قیمت بیت کوین فرایند استخراج را متوقف کنند.

کلاهبرداری در استخراج ابری

همانطور که گفته شد احتمال کلاهبرداری در استخراج ابری زیاد است. به عنوان مثال هش اشن و سرویس های استخراج بیت کوین با اجرای طرح پانزی ۵۰۰۰۰۰ دلار کلاهبرداری کردند و پس از آن به کارشان پایان دادند. همچنین طرح های هرمی هم در میان این شرکت ها به وفور یافت می شود. بسیاری از شرکت ها خود هیچ گونه تجهیزاتی ندارند و تنها بازاریاب برای شرکت های بزرگ تر اند. اما با در نظر گرفتن یک سری نکات هنگام انتخاب شرکت برای استخراج ابری می توانید برخی از کلاهبرداری ها را تشخیص دهید. در قدم اول این را بدانید که هیچ شرکت معتبری سود دریافی شما را تضمین نخواهد کرد. بنابراین اگر جایی تضمینی دیدید و خصوصا اگر تضمین یک سود نجومی بود می توانید مطمعن باشید که کلاهبرداری است. همچنین به آوازه شرکت ها توجه کنید تا مطمعن شوید کارها در آن ها بدون دردسر انجام می شود. برای این کار می توانید به نظرسنجی های مربوطه مراجعه کنید.

استخراج ابری یکی از گزینه ها برای افرادی که به دنبال استخراج بیت کوین هستند، است. در صورتی که قصد استفاده از این روش را دارید دقت زیادی در انتخاب شرکت به خرج دهید و همچنین قبل از وارد شدن به قرارداد قیمت ها را در نظر بگیرید و با استفاده از سایت هایی که سود استخراج را تخمین می زنند، سودتان را محاسبه کنید. معمولا هزینه استفاده از خدمات استخراج ابری از ۱۰ تا ۲۰ دلار در ماه شروع می شود. فراموش نکنید که اعدادی که از طریق تخمین سود به دست می آورید تنها یک پیشبینی اند و ممکن است شرایط جوری پیش برود که نتیجه متفاوت باشد.

 

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *