بیت کوین کاستدی چیست؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه
0
(0)

بیت کوین کاستدی نام یک روش برای تضمین قرارداد است. با ما در این مقاله همراه باشید تا با این روش تضمین قرارداد آشنا شویم.

بیت کوین کاستدی چیست؟

همانطور که گفته شد بیت کوین کاستدی یک روش تضمین قرارداد است. به این صورت که یکی از طرفین قرارداد مقداری بیت کوین برای دیگری می فرستد. اما طرف دیگر مجاز به استفاده از آن نیست و بیت کوین ارسال شده تنها در یک کیف پول آفلاین نگهداری می شود. بنابراین مشخص است که هدف ارسال بیت کوین تنها برای ضمانت قرارداد است و لذا پس از به پایان رسیدن آن به مالک بازمی گردد.

در اینجا باید توجه داشت که حتما یک قرارداد تنظیم شود و هر دو طرف معامله آن را امضا کنند. ارسال بیت کوین از جانب طرف اول تنها باید پس از امضای این قرارداد و تایید گواهی آن صورت گیرد چرا که در غیر این صورت نامعتبر خواهد بود. همچنین به این صورت طرف اول می تواند اطمینان حاصل کند که پس از به پایان رسیدن قرارداد بیت کوین ها به او بازگرانده می شود. البته باید کارمزد این فرایند را هم که چیزی بین ۰.۱ تا ۰.۴ درصد است در نظر داشت.

تامین امنیت

یک مساله مهم در بیت کوین کاستدی تامین امنیت است. بسیاری از پلتفرم های مخصوص این کار از یک سیستم به نام انبارش آفلاین پشتیبانی می کنند. انبارش آفلاین به این معناست که دارایی دیجیتال به صورتی نگهداری می شود که به اینترنت متصل نباشد و لذا دسترسی هکرها به آن دیگر به آسانی صورت نمی گیرد. علاوه بر انبارش آفلاین راهکارهای دیگری هم برای افزایش امنیت وجود دارد به عنوان مثال می توان از اکانت های مرکب استفاده کرد که توسط یک پاک کننده مسیر اطلاعات مربوط به ترید بیت کوین را از بین می برند. به این ترتیب دارایی دیجیتال باقی مانده در کیف پول طرف اول قرارداد از امنیت بیشتری برخوردار می شود.

تفاوت میان بیت کوین کاستدی با دیگر معاملات

همانطور که می دانید ترید یکی از مهم ترین جنبه های بیت کوین است که شباهت زیادی به مبادلات سهام دارد. در حقیقت می توان صرافی های بیت کوین را یک پلتفرم ترید دانست.

  • صرافی انبارشی که از بلاکچین استفاده می کند سیستمی است که در آن ارسال بیت کوین و یا دریافت آن بدون نیاز به پرداخت کارمزد ممکن است.
  • صرافی خرید و فروش تا حدی شبیه به مورد قبل است اما در آن امکان استفاده از ارزهای فیات هم وجود دارد که البته ممکن است تحت تاثیر کشور مربوط به آن وابستگی هایی وجود داشته باشد.
  • صرافی ترید که همانطور که نامش مشخص است تمرکزش روی ترید ارز دیجیتال است و مقداری هم کمیسیون از کاربران دریافت می کند.
  • صرافی وام که در آن وام های همتا به همتا ارائه می شود. افرادی که علاقه مند به دریافت این وام ها هستند می توانند در پلتفرم هایی که این شرکت ها ایجاد کرده اند درخواست وام خود را ثبت نمایند.
  • صرافی حفاظتی که در آن امکان ذخیره سازی تراکنش های مالی توسط یک میانجی وجود دارد. همچنین در صرافی حفاظتی امکان تنظیم قراردادهای حفاظتی برای دسترسی به وام های همتا به همتا هم وجود دارد.

 

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *