آینده بیت کوین چگونه است؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه
0
(0)

آینده بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال همیشه یکی از داغ ترین بحث ها در این زمینه بوده است. عده ای بر این باورند که این ارزها هیچ آینده ای ندارند اما در مقابل برخی افراد معتقدند که ارزهای دیجیتال جایگزین پول سنتی خواهند شد. با ما در این مقاله همراه باشید تا پیشبینی هایی در مورد آینده بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را بررسی کنیم.

ماهیت ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال پدیده ای نسبتا جدید در جهان امروزند و افراد زیادی هنوز هیچ گونه آشنایی با آن ها ندارند. البته این ارزها در چند سال اخیر تاثیر شدیدی روی بر دنیای اقتصاد و مراکز سیاست جهانی گذاشته اند. ارزهای دیجیتال تفاوت زیادی با ارزهای فیات دارند. شما می توانید پول های ذخیره شده در بانکتان را به صورت اسکناس دریافت کنید؛ اما ارزهای دیجیتال ماهیت فیزیکی ندارند و در کیف پول های دیجیتال ذخیره می شوند. همچنین برای انتقال پول سنتی به یک واسطه مثلا بانک نیاز است. اما ارزهای دیجیتال را می توان بدون نیاز به هیچ گونه واسطه برای هر کس در هر نقطه از جهان فرستاد. البته ارزهای دیجیتال هنوز در زندگی روزمره انسان ها کاربرد زیادی پیدا نکرده اند؛ مثلا شما به راحتی می توانید یک فنجان قهوه با پول سنتی بخرید اما تعداد قهوه فروشی هایی که از بیت کوین یا یک ارز دیجیتال دیگر به عنوان یک روش پرداخت پشتیبانی می کنند بسیار محدود است.

تاثیر بیت کوین بر اقتصاد

با افزایش محبوبیت ارزهای دیجیتال شرکت های زیادی پیرامون این ارزها شکل گرفته اند به صورتی که سرعت رشد صنعت ارزهای دیجیتال شگفت انگیز است. در حال حاضر شرکت ها و افراد زیادی از طریق بیت کوین به رشد و شکوفایی مالی خوبی رسیده اند و حتی منبع اصلی درآمد افراد زیادی بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال است. بسیاری از این افراد با خرید اولیه بیت کوین سود بسیار زیادی به دست آورده اند؛ زمانی که هر واحد بیت کوین تنها چند سنت ارزش داشت افراد می توانستند به راحتی حتی ۱۰۰۰ بیت کوین بخرند که این تعداد بیت کوین اکنون چند میلیون دلار ارزش دارد. البته نباید فراموش کرد که برعکس این جریان هم ممکن است. اگر فردی در سال ۲۰۱۴ بیت کوین می خرید اکنون ارزش دارایی او کمتر شده بود. بنابراین مشخص است که نواسانات قیمت ارزهای دیجیتال بسیار شدید است. حال اگر یک شرکت از بیت کوین برای پرداخت دستمزد کارکنانش بهره بگیرد چه می شود؟ ممکن است در عرض چند روز ارزش حقوق یک کارمند نصف و یا دو برابر شود.

آینده بیت کوین

بیت کوین با سرعت زیادی در حال رواج یافتن است. به همین دلیل عده زیادی بر این که روند کلی ارزش آن صعودی است توافق نظر دارند. حتی کاربرد این ارز دیجیتال در زندگی روزمره هم در حال افزایش است. نکته مهم دیگر در مورد بیت کوین این است که یکی از پنج جست و جوی برتر گوگل بوده است. البته با این وجود افرادی هم هستند که با بیت کوین کاملا مخالف اند و آن را تنها یک حباب می دانند. البته که امکان پیشبینی دقیق آینده وجود ندارد و تمام صحبت ها در زمینه آینده بیت کوین تنها نظریه هایی هستند که افراد طبق دانش و اطلاعات خود ارائه می دهند. نظر شما چیست؟ آیا فکر می کنید بیت کوین در آینده جایگزین پول سنتی می شود یا این که از بین می رود؟

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *