مشهورترین هارد فورک های بیت کوین

زمان مطالعه: 2 دقیقه
0
(0)

فورک به روزرسانی های انجام شده در یک ارز دیجیتال است که شامل دو نوع هارد فورک و سافت فورک می شود. در این مقاله می خواهیم تعدادی از مشهورترین هارد فورک های بیت کوین را معرفی کنیم پس با ما همراه باشید.

بیت کوین کش

بیت کوین کش نام یکی از مشهورترین هارد فورک های بیت کوین است که در سال ۲۰۱۷ ایجاد شد. هدف این هارد فورک رفع برخی از مشکلات از جمله پایین بودن سرعت تراکنش ها در بیت کوین بود. بیت کوین کش هم مانند بیت کوین یک ارز دیجیتال غیر متمرکز است که توسط هیچ نهاد دولتی کنترل نمی شود.

کش (Cash)  در لغت به معنای پول است و در این جا به این معناست که چون سرعت انجام تراکنش ها در بیت کوین کش بیشتر است پس این ارز دیجیتال می تواند به عنوان پول در زندگی روزمره مورد استفاده قرار گیرد. راه حل بیت کوین کش برای افزایش سرعت تراکنش ها، افزایش حجم هر بلاک است. در بیت کوین حجم هر بلاک محدود به ۱ مگابایت است در حالی که این محدودیت برای بیت کوین کش ۳۲ مگابایت است.

بیت کوین گلد

بیت کوین گلد یکی دیگر از هارد فورک های بیت کوین است که در آن می توان از GPU برای استخراج استفاده کرد. درواقع بیت کوین گلد با این هدف ایجاد شد که استخراج بیت کوین دوباره تبدیل به یک فرایند غیر متمرکز شود. استخراج بیت کوین در ابتدا به این صورت بود که هر کس با کامپیوتر خانگی اش می توانست به استخراج بپردازد اما به مرور زمان سختی استخراج آنقدر افزایش یافت که امروزه تنها با دستگاه های بسیار قدرتمندی به نام ASIC می توان این کار را انجام داد. راه حل بیت کوین گلد برای دستیابی به هدف خود این بود که به جای الگوریتم  SHA256 که در بیت کوین استفاده می شود از الگوریتم Equihash استفاده کرد و به این صورت موجب شد که استخراج بیت کوین گلد از طریق کارت گرافیک هم ممکن باشد.

بیت کوین دیاموند

بیت کوین دیاموند یکی از هارد فورک های بیت کوین است که در سال ۲۰۱۷ ایجاد شد و با چندین تغییر سعی داشته به هدف خود برسد. در این هارد فورک شاهد استفاده از Segwit و شبکه Lightning با الهام از بیت کوین، افزایش حجم بلاک با الهام از بیت کوین کش و الگوریتم استخراج بهینه برای پردازنده گرافیکی هستیم. همچنین در بیت کوین دیاموند حریم خصوصی کاربران بهبود یافته به صورتی که هر فردی که بخواهد نمی تواند با بررسی بلاکچین آن سابقه تراکنش های دیگران را ببیند.

بیت کوین پرایوت

بیت کوین پرایوت یک تفاوت با فورک های قبل دارد و آن هم این است که بیت کوین پرایوت در حقیقت یک فورک- ادغام است. به این معنی که این ارز دیجیتال یکی از هارد فورک های بیت کوین است اما با ارز دیجیتال Zclassic هم ادغام شده است. در بیت کوین پرایوت هم به مساله حریم خصوصی توجه زیادی شده است. به این صورت که با وجود این که تراکنش ها در یک شبکه بلاکچین عمومی ثبت می شوند؛ اما ارسال کننده، گیرنده و فراداده های تراکنش غیر قابل شناسایی می باشند.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *