میکسر بیت کوین چیست؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه
0
(0)

همانطور که می دانید تراکنش های بیت کوین به راحتی قابل ردیابی هستند. اما برخی افراد با استفاده از میکسر ارتباط بین آدرس بیت کوین و هویت واقعی کاربر را مخدوش می کنند. با ما در این مقاله همراه باشید تا با میکسر بیت کوین و دلیل استفاده از آن آشنا شویم.

میکسر بیت کوین چیست؟

بیت کوین از سطح بالایی از امنیت برخوردار است. بسیاری از افراد گمان می کنند که بیت کوین کاملا ناشناس است. اما در حقیقت این ارز دیجیتال به طور کامل ناشناس نیست و می توان آن را نیمه ناشناس به شمار آورد. دلیل این امر این است که در حالی که برای دریافت و پرداخت با بیت کوین نیازی به اطلاعات هویتی نیست؛ اما بلاکچین و تمام شبکه بیت کوین شفاف است. یعنی امکان ردیابی هر تراکنش یا آدرس خاص وجود دارد.

میکسر بیت کوین یک سرویس است که بیت کوین ها را از منابع مختلف ترکیب می کند و به این ترتیب امکان ردیابی تاریخچه آن ها را از بین می برد. به این ترتیب کسی که از میکسر بیت کوین استفاده می کند؛ با مخفی نمودن تاریخچه گردش و تراکنش معاملات و سرمایه اش و… از حریم شخصی خود محافظت کرده است.

چرا برخی افراد از میکسر بیت کوین استفاده می کنند؟

فردی که از میکسر بیت کوین استفاده می کند دلایل مختلفی می تواند برای این کار داشته باشد. افراد ثروتمند برای آن که تبدیل به هدف هکرها نشوند به سراغ میکسر بیت کوین می روند. دلیل این امر واضح است. اگر یک هکر مشاهده کند که فردی تراکنشی با چندین بیت کوین انجام داده است؛ متوجه می شود که احتمالا این فرد دارنده تعداد زیادی بیت کوین است و او را هدف حملات خود قرار می دهد.

همچنین ایده آل گراها علاقه مند به استفاده از میکسر بیت کوین هستند. این ها همان افرادی هستند که به حریم خصوصی توجه ویژه ای دارند و معتقد اند که دولت ها و سازمان ها نباید امکان ریابی تراکنش هایشان را داشته باشند؛ بنابراین با استفاده از میکسر بیت کوین این امکان را از بین می برند.

خلافکاران و مجرمان نیز از میکسر بیت کوین استفاده می کنند. در حقیقت استفاده این افراد از میکسر موجب ممنوع شدن استفاده از آن در برخی از صرافی های ارز دیجیتال و همچنین وضع قوانین دقیق و سخت در این مورد شده است.

مزایا و معایب استفاده از میکسر بیت کوین

استفاده از میکسر بیت کوین مزایای خاص خود را به همراه دارد؛ از جمله:

  • با استفاده از میکسر بیت کوین می توان از این که فردی هدف هکرها قرار گیرد؛ جلوگیری کرد. بنابراین می توان گفت که میکسر بیت کوین در افزایش امنیت و ناشناسی تاثیر دارد.
  • یکی از مفاهیم اصلی ارزهای دیجیتال حفظ حریم خصوصی است که میکسر بیت کوین در دستیابی به آن کمک می کند.
  • میکسر بیت کوین مداخله دولت ها را دشوار می کند.

اما استفاده از این سرویس معایبی هم دارد که از جمله این معایب می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • میکسر بیت کوین فعالیت مجرمان را آسان تر می کند. به عنوان مثال یکی از فعالیت های مجرمانه که با میکسر بیت کوین آسان تر می شود؛ پولشویی است.
  • میکسرها بین ۱ تا ۳ درصد کارمزد دارند که می تواند مبلغ زیادی باشد.
  • اعتماد کردن به میکسرهای بیت کوین دشوار است.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *