استیکینگ آفلاین بیت کوین چیست؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه
0
(0)

بیت کوین یک ارز دیجیتال مبتنی بر گواه اثبات کار است. اما شاید شما هم عبارت گواه اثبات سهام بیت کوین و یا استیکینگ آفلاین بیت کوین را شنیده باشد. با ما در این مقاله همراه باشید تا با استیکینگ آفلاین بیت کوین آشنا شویم.

گواه اثبات سهام

بهتر است ابتدا توضیح مختصری در مورد گواه اثبات سهام و تفاوت آن با گواه اثبات کار بدهیم. همانطور که گفته شد بیت کوین مبتنی بر گواه اثبات کار است. یعنی ماینرهای فراوانی قدرت پردازشی تجهیزات خود را به شبکه بیت کوین اختصاص داده اند و در ازای آن در صورتی که موفق به استخراج بلاک شوند؛ پاداش استخراج دریافت می کنند. در حقیقت این ماینرها در رقابت برای حل یک سری معادله پیچیده ریاضی به نام هش اند و هر ماینری که زودتر پاسخ معادله را بیابد موفق به استخراج بلاک جدید شده و پاداش استخراج را دریافت می کند. این یک روش اعتبار سنجی بلاک و تامین امنیت شبکه بیت کوین است که به سخت افزارهای بسیار قدرتمند و برق شدیدا زیادی نیاز دارد. اما گواه اثبات سهام جایگزینی برای گواه اثبات کار است. در واقع گواه اثبات سهام برای این منظور ایجاد شد که هزینه های مربوط به خرید تجهیزات استخراج و مصرف برق در گواه اثبات کار حذف شود و به جای آن این سرمایه در خود شبکه مصرف شود. اعتبارسنجی در گواه اثبات سهام به این صورت است که شبکه به صورت اتفاقی به یکی از مشارکت کنندگان اجازه اعتبارسنجی بلاک بعدی را می دهد و این فرد بسته به مقدار ارز دیجیتالی که سهام گذاری کرده پاداش می گیرد.

استیکینگ آفلاین بیت کوین

در استیکینگ و یا همان گواه اثبات سهام افراد می توانند از طریق نگهداری ارز دیجیتال به کسب پاداش بپردازند. استیکینگ آفلاین بیت کوین هم شبیه به همین است. در حقیقت در استیکینگ آفلاین کاربران امکان تولید بلاک و یا تایید تراکنش ها را ندارند؛ اما می توانند از این طریق درآمد منفعل کسب کنند. در این فرایند به ۲ کیف پول دیجیتال نیاز است که یکی از آن ها آنلاین بوده و دیگری آفلاین است. در صورت تمایل کاربران می توانند برای بهره مندی از امینت بالاتر همه ارز دیجیتال خود را به کیف پول آفلاین منتقل کرده و سپس حق استیکینگ آن ها را به کیف پول آنلاین واگذار کنند. به این ترتیب کیف پول آنلاین دائما در حال استیکینگ است و برای کیف پول آفلاین سود کسب می کند. کیف پول آفلاین در اینجا می تواند حتی یک کیف پول سخت افزاری باشد. کیف پول های سخت افزاری از امنیت بسیار مناسبی برخوردارند. در صورت استفاده از دو کیف پول (یکی آنلاین و دیگری آفلاین) در حقیقت اتفاقی که رخ می دهد این است که کیف پول آنلاین از وکالت برای انجام استیکینگ بهره می برد. تا به اینجا توضیح دقیقی از نحوه عملکرد استیکینگ آفلاین و نحوه کسب پاداش داده نشد. در حقیقت نحوه عملکرد اصلی استیکینگ آفلاین به این صورت است که نود متخصص، ارزهای دیجیتال را از جانب کاربر استیک خواهد کرد بدون آنکه هیچ کوینی خرج شود.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *