شرکت بیت مین چیست؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه
0
(0)

بیت مین یکی از معروف ترین و معتبرترین شرکت های سازنده دستگاه ASIC است. با ما در این مقاله همراه باشید تا با این شرکت آشنا شویم.

بیت مین چیست؟

حتما می دانید که امروزه برای استخراج بیت کوین به تجهیزات بسیار قدرتمندی نیاز است. اما همیشه این گونه نبوده و استخراج بیت کوین در ابتدا به صورتی بود که با Cpu هم انجام می شد اما به مرور افراد متوجه شدند که در صورت استفاده از Gpu نتیجه بهتری خواهند داشت. ادامه این روند منجر به استفاده از پردازنده های گرافیکی قوی در ASIC ها شد. شرکت های زیادی در زمینه تولید دستگاه ASIC وجود دارند؛ اما شرکت بیت مین یکی از معروف ترین آن ها است که در کشور چین قرار دارد. این شرکت در سال ۲۰۱۳ توسط افرادی به نام های Jihan Wu و Micree Zhan تاسیس شد.

سری A، B، V و S دستگاه های تولید شده در شرکت بیت مین برای استخراج بیت کوین، بیت کوین کش، پییر کوین، ای مارک، Unbreakable، ترا کوین، آکوین، کراون، کیور کوین و ژول کوین مورد استفاده قرار می گیرند و سری L برای استخراج لایت کوین، سری D برای استخراج دش، سری X برای استخراج مونرو، سری B برای استخراج اتریوم و بایتوم، سری Z برای استخراج زی کش، بیت کوین گلد و کومودو و سری DR برای استخراج دکرد مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه با چند مورد از ماینرهای تولید شده در شرکت بیت مین آشنا خواهیم شد.

ماینرهای تولید شده در شرکت بیت مین

ماینرهای تولید شده در شرکت بیت مین انت ماینر نام دارند و از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • AntMiner S9 که قوی ترین دستگاه برای استخراج بیت کوین به شمار می رود و پرچمدار است.
  • AntMiner T9 که یک دستگاه رنج متوسط برای استخراج بیت کوین است.
  • AntMiner V9 که یکی دیگر از ماینرهای بیت کوین است اما قدرت آن کمتر از موارد قبلی می باشد.
  • AntMiner L3 که یک ماینر برای الگوریتم Scrypt می باشد مانند لایت کوین و یا سایر ارزهای  دیجیتال با این الگوریتم.
  • AntMiner A3 که یک ماینر برای الگوریتم Blake2b می باشد مانند سیاکوین (Sia)  و یا سایر ارزهای دیجیتال با این الگوریتم.
  • AntMiner D3 که یک دستگاه استخراج برای الگوریتم  X11 می باشد مانند دش.
  • AntMiner E3 که دستگاه استخراج Ethhash است که برای استخراج ارزهای دیجیتالی مثل اتریوم و ETC و دیگر کوین های Ethhash کاربرد دارد.
  • AntMiner X3 که در اصل برای استخراج مونرو تولید شده است اما با دیگر کوین های Cryptonight هم سازگار است.

استخر استخراج و هش نت

شرکت بیت مین علاوه بر تولید ماینر فعالیت های دیگری هم می کند. به عنوان مثال دو مورد از معروف ترین استخرهای استخراج یعنی Antpool و BTC.com از بیت مین هستند. استخر استخراج حالتی است که ماینرهای مختلف در کنار هم جمع می شوند و توان پردازشی شان را روی هم می گذارند تا شانسشان برای حل معادلات مربوط به استخراج بیشتر شود. در نهایت هم پاداش استخراج در میان اعضای استخر تقسیم می شود. هش نت هم یک سرویس استخراج ابری است. به این معنی که شرکت بیت مین در ازای دریافت مبلغی به دیگران اجازه استفاده از تجهیزات استخراجش را می دهد.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *