معرفی فرصت های شغلی حوزه بلاکچین

زمان مطالعه: 3 دقیقه
0
(0)

حتما شما هم کلمه بلاکچین را در دنیای ارزهای دیجیتال بارها شنیده اید. اما حقیقت این است که بلاکچین تنها مربوط به ارزهای دیجیتال نمی شود و یک فناوری بزرگ است. این فناوری بزرگ فرصت های شغلی بسیاری را ایجاد کرده که در این مقاله قصد معرفی تعدادی از آن ها را داریم پس با ما همراه باشید.

تولید محتوا

سایت ها و وبلاگ های فراوانی در حوزه بلاکچین وجود دارند که به دنبال یک نویسنده خوب هستند و بنابراین تولید محتوا برای افرادی که قلم خوبی دارند و اطلاعاتشان درمورد بلاکچین در حد مناسبی است؛ می تواند یک فرصت شغلی خوب باشد.

مشاور حقوقی

از آنجایی که در مورد بلاکچین و خصوصا ارزهای دیجیتال در بسیاری از کشورها قوانین دقیق و مشخصی وجود ندارد پس شرکت های زیادی هستند که به یک مشاور حقوقی برای این منظور نیاز دارند.

مهندس نرم افزار

مهندس نرم افزار یکی از مشاغلی است که تقاضا برای آن در شرکت های مربوط به حوزه بلاکچین بسیار زیاد است چرا که تمامی این شرکت ها قطعا به یک مهندس نرم افزار نیاز دارند. افراد برای این شغل نیاز به مدرک دانشگاهی در رشته های مرتبط مانند مهندسی یا علوم کامپیوتر دارند و وظایفشان نیز با توجه به فناوری موجود در هر شرکت متفاوت خواهد بود.

مدیر محصول

مدیر محصول یکی دیگر از مشاغل در حوزه بلاکچین است که نیازمند مدرک تحصیلی در زمینه هایی مانند فناوری است. البته مدرک تحصیلی مورد نیاز بسته به نوع محصولات یک شرکت ممکن است متفاوت باشد. همچنین برای موفقیت در این شغل آشنایی با زبان های برنامه نویسی لازم است.

روابط عمومی

با توجه به این که بلاکچین و ارزهای دیجیتال پدیده ای نسبتا جدید در جهان امروز اند؛ پس دانش و اطلاعات عمومی مردم در مورد آن ها معمولا کم است. پس وجود یک فرد برای ارتباط با کاربران و پاسخ دهی به سوالاتشان در مورد بلاکچین در شرکت ها و مجموعه های فعال در این زمنیه ضروری است.

توسعه

این فرصت شغلی مناسب افرادی است که به زبان های برنامه نویسی مانند پایتون یا دات نت و… مسلط هستند. این که شرکت ها به یک توسعه دهنده نیاز دارند کاملا مشخص است به صورتی که در چند سال اخیر تقاضا برای این شغل به طور چشمگیری افزایش یافته است.

تحلیل گر ریسک

تحلیل گر ریسک یکی از مشاغلی است که به اطلاعات در مورد فناوری و زبان های برنامه نویسی نیاز دارد. البته بسته به ویژگی های شغل تحصیلات دیگری هم ممکن است مورد نیاز باشد. تحلیل گران ریسک وظیفه تضمین رعایت مقررات ایالتی و فدرال را دارند.

معمار فناوری بلاکچین

معمار فناوری بلاکچین در بسیاری از مواقع نماینده ای از شرکت است که به مشتریان خدمات می دهد. این شغل شامل شرکت در مناظره های گسترده پیرامون پتانسیل های بالقوه فناوری بلاکچین می شود پس برای موفقیت در آن نیاز به مدارک تحصیلی در رشته های علوم کامپیوتر می باشد. البته معمار فناوری بلاکچین باید تسلط مناسبی هم بر زبان های برنامه نویسی داشته باشد.

مهندس نرم افزار نهایی

این فرصت شغلی بسیار مناسب متخصصان خود آموخته کامپیوتر می باشد که کار در وبسایت و طراحی کامپیوتر و برنامه نویسی جزو تجارب کاری آن هاست. البته فارغ التحصیلان رشته های علوم کامپیوتر هم می توانند به دنبال این شغل بروند. به طور کلی داشتن دانش در مورد زبان های برنامه نویسی و تجربه کاربری و واسط کاربر برای موفقیت در این شغل لازم است.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *