کاربرد بلاکچین در بازار املاک

زمان مطالعه: 2 دقیقه
0
(0)

بلاکچین یک فناوری بسیار قدرتمند و کاربردی است که البته بیشتر افراد تنها با کاربرد آن در ارزهای دیجیتال آشنایی دارند. در حالی که این فناوری در زمینه های بسیار زیادی استفاده می شود. یکی از این زمینه ها بازار املاک است؛ با ما در این مقاله همراه باشید تا با تاثیر بلاکچین بر بازار املاک آشنا شویم.

امنیت در ذخیره اطلاعات

اطلاعات وارد شده در شبکه بلاکچین غیر قابل تغییر و دستکاری اند و به همین دلیل بلاکچین گزینه خوبی برای ذخیره اطلاعات بازار املاک به صورت امن و غیر قابل دستکاری می باشد. دلیل غیر قابل دستکاری بودن این اطلاعات این است که بلاکچین در واقع یک سیستم ثبت اطلاعات است به صورتی که این اطلاعات بیت تمامی اعضای شبکه به اشتراک گذاشته می شود و بنابراین امکان هک یا دستکاری این اطلاعات وجود ندارد.

مدیریت بهتر اطلاعات

وقتی صحبت از اجاره آپارتمان ها و… می شود؛ اطلاعات فراوانی وجود دارد که لازم است به خوبی مدیریت شود. بلاکچین برای این کار گزینه مناسبی است. اطلاعات ثبت شده در بلاکچین برای تمام اعضای شبکه قابل مشاهده است و استفاده از این قابلیت در بازار املاک موجب دستیابی به امنیت و شفافیت بسیار بالایی می شود. اطلاعات ثبت شده در اینجا به هیچ عنوان مفقود یا حذف و… نمی شوند.

صرفه جویی در وقت

با استفاده از فناوری بلاکچین در بازار املاک نیاز به اشخاص ثالث و واسطه هایی مانند بانک ها یا وکلا و… کاهش می یابد و در نتیجه فرایندهای اجاره یا رهن آپارتمان و… با سرعت بیشتری انجام می شود. نکته خوب دیگر این است که به این ترتیب استرس این فرایندها هم برای افراد کمتر می شود.

اجاره در خارج از کشور

بسیاری از افراد مایل به اجاره ملک در خارج از کشور محل سکونت خود هستند اما برای این کار با چالش های زیادی رو به رو اند. با استفاده از بلاکچین در این زمینه فرایند اجاره دادن و رهن املاک استانداردسازی شده و وجود توکن هایی مانند بری که ارزهایی بین المللی هستند؛ چالش های اجاره  و رهن ملک در خارج از کشور را کاهش می دهد.

فرصت های بیشتر برای سرمایه گذاری

افرادی که در بازار املاک به دنبال فرصت های بهتری برای سرمایه گذاری هستند؛ می توانند از تاثیر فناوری بلاکچین در این بازار بهره ببرند. هم اکنون شرکت های بین المللی فراوانی وجود دارند که از قابلیت سرمایه گذاری جمعی آن هم به واسطه ارزهای دیجیتال بهره گرفته اند.

البته فناوری بلاکچین هنوز هم یک فناوری بسیار جدید است و در بسیاری از زمینه ها هنوز به درستی جای خود را پیدا نکرده است. اما آن چه مشخص است این است که این فناوری می تواند تاثیر بسیار خوبی در بازار املاک بگذارد و فرایندهای اجاره و رهن ملک را تسهیل کند.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *