کاربرد بلاکچین در ورزش

زمان مطالعه: 2 دقیقه
0
(0)

فناوری بلاکچین پتانسیل زیادی برای متحول کردن بسیاری از زمینه های دارد. اما در اکثر مواقع تنها به تاثیر آن در ارزهای دیجیتال توجه می شود. یکی دیگر از زمینه هایی که بلاکچین در آن تاثیرگذار است؛ ورزش می باشد. با ما در این مقاله همراه باشید تا با تاثیر بلاکچین در ورزش آشنا شویم.

فروش بلیت

فناوری بلاکچین فروش بلیت به تماشاچی ها را بسیار آسان تر کرده است. استفاده از بلاکچین برای این منظور مزایای فراوانی دارد؛ از جمله:

  • احتمال تکراری شدن بلیت ها از بین می رود.
  • تماشاچی ها نیازی ندارند برای تهیه بلیت به دفتر و… مراجعه کنند.
  • حضور تماشاچی ها در استادیوم به واسطه کد QR که هنگام تهیه بلیت دریافت می کنند انجام می شود و بسیار آسان است.
  • با استفاده از کد QR در مصرف کاغذ هم صرفه جویی می شود.
  • توزیع بلیت ها در میان کشورهای مختلف ساده می شود.

آسان شدن رای گیری در مورد مسائل باشگاه ها

استفاده از فناوری بلاکچین این را ممکن می کند که هواداران هر باشگاه به راحتی در مورد مسائل مربوط به آن رای دهند. علاوه بر آن به این طریق هواداران به محتواهای بارگذاری شده و… نیز دسترسی خواهند داشت.

فوتبال فانتزی

برگذاری فوتبال فانتزی از طریق بلاکچین با کارت های بلاکچین محور بازیکن های فوتبال ممکن می شود که هر کاربر برای این که بتواند در بازی شرکت کند باید کارت های عرضه شده را تهیه کند. این کارت ها بر اساس عملکرد هر بازیکن در دنیای واقعی امتیاز می گیرند و بلاکچین هم تضمین می کند که کارت هایی که نیاز است تعدادشان کم باشد؛ کمیاب باشند. فوتبال فانتزی به کمک یک پلتفرم مبتنی بر بلاکچین به نامSorare  انجام می شود و جالب است بدانید که امکان انتقال کارت های ذکر شده به بلاکچین اتریوم وجود دارد. در وبسایت پلتفرمSorare  می توان مشاهده کرد که تا به حال ۳۸ باشگاه مجوز دریافت کرده اند.

پرداخت از طریق ارزهای دیجیتال

این امکان وجود دارد که برای خرید بلیت و اقلام فروشگاهی باشگاه ها از ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین استفاده شود. تا به حال برخی باشگاه ها از این قابلیت بهره برده اند که از جمله این باشگاه ها می توان به باشگاه های ساکرامنتو کینگز و دالاس موریکس اشاره کرد. همچنین یک باشگاه دیگر که به این روش از فروش بلیت تمایل زیادی نشاد داده است؛ باشگاه کریکت لنکشایر است. این باشگاه برای این منظور از یک پلتفرم مبتنی بر بلاکچین به نام TIXnGO استفاده می کند و به این طریق مانع از تقلب در بلیت فروشی شده و همچنین توزیع بلیت ها را بسیار آسان کرده است.

این روزها سازمان های زیادی مشاهده می شوند که از فناوری بلاکچین برای بهبود خود در بسیاری از زمینه ها مانند فروش بلیت و… بهره می برند. دیدن استقبال خوبی که از فناوری بلاکچین در زمینه ورزش شده است بسیار دلگرم کننده است چرا که موجب می شود طرفداران ورزش به مرور زمان با فناوری بلاکچین آشنا شوند.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *