کاربرد بلاکچین در گردشگری

زمان مطالعه: 2 دقیقه
0
(0)

احتمالا شما هم با کاربرد فناوری بلاکچین در ارزهای دیجیتال آشنا هستید. اما این فناوری قدرتمند تنها در این زمینه کاربرد ندارد و در حقیقت زمینه های فراوانی هستند که از بلاکچین کمک می گیرند. یکی از این زمینه ها گردشگری است. با ما در این مقاله همراه باشید تا کاربرد بلاکچین در زمینه گردشگری را بررسی کنیم.

پرداخت با ارزهای دیجیتال

در صورتی که پرداخت ها در زمینه گردشگری با ارزهای دیجیتال انجام شوند؛ سرعت انجام تراکنش ها بسیار بالا رفته و میزان امنیت هم بهبود می یابد. همچنین امکان ردگیری این تراکنش ها هم وجود دارد.

احراز هویت بهتر

فرایند احراز هویت به شکل سنتی بسیار وقت گیر است و هنگام کنترل بلیت و پاسپورت و… مسافران با دردسرهای زیادی مواجه هستند. استفاده از فناوری بلاکچین می تواند این مشکل را حل کند. اگر برای احراز هویت از اثر انگشت یا اسکن چشم و… استفاده شود؛ در وقت صرفه جویی می شود و دردسرهای ذکر شده دیگر وجود نخواهند داشت.

یافتن موقعیت های گردشگری

بلاکچین می تواند به افراد کمک کند تا موقعیت های مناسبی برای سفر و گردشگری پیدا کنند. شاید برایتان این سوال پیش آید که تفاوت بلاکچین با سایر پلتفرم هایی که مخصوص یافتن مقصد گردشگری هستند چیست؟ در پاسخ باید بگوییم که بلاکچین می تواند فاکتورهایی مانند رفتارهای افراد در گذشته، علایق، سرگرمی ها و نظرات افراد معتبر را در نظر گرفته و با توجه به این ها موقعیت گردشگری مناسب پیشنهاد دهد.

ردیابی بهتر بارهای گم شده

اگر شما هم تا به حال بار خود را در حین سفر گم کرده باشید؛ حتما می دانید پروسه ردیابی بار چقدر دشوار است. اما در صورت استفاده از فناوری بلاکچین ردیابی بارها تا موقعیت فیزیکی دقیق آن ها وجود دارد. در صورت استفاده از بلاکچین در اینجا هم مسافری که بار خود را گم کرده است دچار دردسر نمی شود و هم ایرلاین.

استفاده از پاداش ها

بسیاری از هتل ها یا رستوران ها و… برای مشتریان خود پاداش هایی در نظر می گیرند که به صورت سنتی این پاداش ها تنها در شعب همان هتل و یا رستوران قابل استفاده اند. در حالی که ممکن است در مقاصد بعدی گردشگری هیچ شعبه ای از آن  هتل ها و رستوران ها موجود نباشد اما با استفاده از فناوری بلاکچین امکان استفاده از این امتیازها در سایر گزینه ها هم وجود دارد.

رتبه بندی کسب و کار ها

امروزه در وب سایت ها یا اپلیکیشن ها و… قسمتی برای نظر دادن در مورد هتل ها و… وجود دارد و کسی هم که بخواهد هتل انتخاب کند در قدم اول نظرات را مطالعه می کند. اما مشکل اینجاست که نمی توان از صحت همه نظرها اطمینان حاصل کرد. در صورت استفاده از فناوری بلاکچین می توان مطمعن بود که همه نظرهای موجود قابل اطمینان و ایمن هستند.

کاهش هزینه ها

فناوری بلاکچین موجب حذف واسطه ها می شود که این امر کاهش هزینه های شرکت های بزرگ را به همراه دارد. همچنین در صورت استفاده از بلاکچین اطلاعات به صورت بسیار امن ذخیره می شوند و همیشه در دسترس اند.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *