آشنایی با کیف پول بلو والت

زمان مطالعه: 2 دقیقه
0
(0)

کیف پول بلو والت یک کیف پول مخصوص بیت کوین است. با ما در این مقاله همراه باشید تا با این کیف پول آشنا شویم.

کیف پول بلو والت

بلو والت یک کیف پول تلفن همراه است که برای اندروید و IOS در دسترس است. این کیف پول تنها از بیت کوین پشتیبانی می کند و بنابراین افرادی که علاقه مند به سرمایه گذاری در سایر ارزهای دیجیتال هستند نمی توانند از آن استفاده کنند. اما اختصاص یافتن این کیف پول به بیت کوین موجب شده که توسعه دهندگان آن بر روی توسعه ویژگی ها و قابلیت های مربوط به بیت کوین تمرکز ویژه ای داشته باشند. به عنوان مثال این کیف پول از شبکه لایتنینگ پشتیبانی می کند. اگر در مورد کیف پول های ارز دیجیتال اطلاعات بالایی داشته باشید حتما می دانید که تنها کیف پول های معدودی از این قابلیت پشتیبانی می کنند. این کیف پول از رابط کاربری نسبتا ساده ای برخوردار است پس استفاده از آن برای افراد تازه وارد هم ممکن است.

امنیت

همانطور که دارایی فیزیکی را باید در مکان امنی نگهداری کرد؛ برای نگهداری ارز دیجیتال هم به کیف پول امن نیاز است. در حقیقت در دنیای ارزهای دیجیتال هیچ چیزی به اندازه امنیت مهم نیست. اما متاسفانه هیچ کدام از کیف پول ها به امنیت ۱۰۰ درصدی دست نیافته اند. بنابراین هر کاربر باید با بررسی امنیت کیف پول های مختلف مناسب ترین گزینه را انتخاب کند. کیف پول بلو والت از ویژگی های امنیتی زیر برخوردار است:

  • در این کیف پول کلیدهای خصوصی هر کاربر در دستگاه خود او رمزگذاری می شوند.
  • اگر فردی به طریقی کیف پول خود را از دست بدهد می تواند با کلمات بازیابی mnemonic به دارایی دیجیتال خود دسترسی پیدا کند.
  • در کیف پول بلو والت امکان فعال سازی بیومتریک به منظور باز کردن قفل، حذف و صادرات کیف پول یا امضای معامله وجود دارد.
  • در این کیف پول امکان رمزگذاری کیف پول با رمز عبور اضافه وجود دارد.
  • کیف پول بلو والت یک ویژگی امنیتی پیشرفته تر هم دارد. کاربران این کیف پول می توانند یک رمز عبور دیگر تعریف کنند که این رمز عبور یک کیف پول جعلی را باز می کند. این کیف پول جعلی می تواند به عنوان طعمه استفاده شود.

مزایا و معایب کیف پول بلو والت

مزایای کیف پول بلو والت به طور خلاصه عبارت اند از:

  • در کیف پول بلو والت کاربر می تواند یک کیف پول عادی بیت کوین داشته باشد اما علاوه بر آن می تواند یک کیف پول لایتنینگ هم داشته باشد که با استفاده از آن می تواند تراکنش های خود را با سرعت بالا و کارمزد کم انجام دهد.
  • این کیف پول از رابط کاربری ساده ای برخوردار است.
  • کیف پول بلو والت قابلیت رمزگذاری با یک رمز عبور اضافه را دارد.

اما این کیف پول معایبی هم دارد؛ از جمله:

  • تک ارزی بودن کیف پول بلو والت می تواند یکی از معایب آن باشد.
  • این کیف پول از احراز هویت دو عاملی پشتیبانی نمی کند.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *