چین، لهستان، هند و ترکیه در ایران مزرعه استخراج دارند

زمان مطالعه: < 1 دقیقه
0
(0)

به نقل از تجارت نیوز مجیدرضا حریری، رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین گفته است که علاوه بر چینی ها، لهستانی ها، هندی ها و ترکیه ای ها هم در ایران مزرعه استخراج دارند. او در این مورد گفت:

«چین، لهستان، هند و ترکیه همه با مجوزهای وزارت صمت و وزارت نیرو فعالیت می کنند و البته نرخ برق آنها با بهای برق صادراتی محاسبه می شود.»

او تاکید کرد که واگذاری ارز به مزارع استخراج ارز دیجیتال خارجی نسبت به صادرات صرفه بیشتری دارد و گفته است که این مزارع برق زیادی مصرف نمی کنند (حدود ۳۰۰ مگاوات). البته که میزان برق مصرفی مزارع استخراج در ایران شفاف نیست.

او در مورد تاثیر این مزارع بر خاموشی ها گفته است:

«حتی اگر عدد ۲ هزار مگاوات برای استخراج رمزارز صادق باشد، در کشور بیش از ۸۰ هزار مگاوات نیروگاه نصب شده و بالای ۵۶ هزار مگاوات تولید مستمر دارد. به عبارتی این مقدار می‌شود یک واحد از سی واحد یا ماهی یک شب خاموشی.»

حریری ادامه داد:

«مساله ای مانند قطعی برق، مساله جدیدی نیست و این اولین باری نیست که ما با آن مواجه می شویم اما در این چند روز تبدیل به مساله اول مملکت شده است. رسانه ها نباید مانند عوام به شایعات دامن بزنند و باید محیط را شفاف کنند.»

او همچنین گفت:

«چرا مرجعی مانند وزارت نیرو اطلاعات شفافی به مردم نمی‌دهد و چرا نتوانسته بگوید در صنعت برق ۲۰ درصد افزایش مصرف داشته ایم و این حرف ها دلیل متقنی ندارد.»

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *