نگرانی های رایج درمورد بیت کوین (قسمت دوم)

زمان مطالعه: 3 دقیقه
0
(0)

در مقاله قبل با تعدادی از نگرانی های رایج در مورد بیت کوین آشنا شویم. در این مقاله بخش دوم این نگرانی ها و پاسخ آن ها را گردآوری کرده ایم؛ پس با ما همراه باشید.

بیت کوین ممکن است به راحتی گم شود

افراد زیادی وجود دارند که درمورد گم شدن بیت کوین هایشان نگران اند. البته این نگرانی بی دلیل نیست. تا به حال کیف پول های دیجیتال افراد زیادی مورد حمله هکرها قرار گرفته و آن ها بیت کوین خود را از دست داده اند. حتی ممکن است فردی بیت کوین خود را در کیف پول سخت افزاری یا کاغذی نگه دارد و سپس کیف پول خود را گم کند. اما آیا سایر دارایی ها گم یا دزدیده نمی شوند؟ دارایی هایی مانند طلا یا اشیای قیمتی و… نیز دائما در حال دزدیده یا گم شدن هستند و تنها چیزی که در این زمینه می توان گفت این است که همه افراد در قبال دارایی های خود، چه دارایی دیجیتال و چه دارایی فیزیکی، مسئول اند و باید در نگهداری آن ها کوشا باشند.

دیگر برای خرید بیت کوین دیر شده است

بیت کوین در ابتدا یک دارایی بسیار کم ارزش بود به صورتی که هر بیت کوین تنها چند سنت ارزش داشت. اگر در آن زمان تنها مبلغ بسیار کمی برای خرید بیت کوین صرف می کردید امروزه که هر بیت کوین حدود ۶۰ هزار دلار ارزش دارد؛ سرمایه شما چندین برابر شده بود. اما آیا این بدان معناست که دیگر برای خرید بیت کوین دیر شده است؟ به سهام آمازون توجه کنید. آمازون امروزه سایتی است که افراد زیادی از آن خرید می کنند. هر سهم آمازون در سال ۲۰۰۸ تنها ۵۰ دلار قیمت داشت اما تا سال ۲۰۲۰ به ۳۲۰۰ دلار رسید. در حقیقت قیمت هر سهم آمازون ۱۲ سال در حال افزایش بود و یک سرمایه گذار احتمالی می توانست ۱۲ سال دائما فکر کند که برای خرید آن دیر شده است. این موضوع درمورد بیت کوین هم صادق است. اگرچه تا کنون ارزش بیت کوین از چند سنت به ۶۰ هزار دلار رسیده است؛ اما حتی پیش بینی می شود که قیمت آن تا ۳۰۰ هزار دلار هم در آینده برسد.

بیت کوین پول مخصوص خلافکارها است

بسیاری از افراد بیت کوین را به دلیل ناشناس بودن پول مخصوص خلافکارها می دانند. حقیقت امر این هست که خلافکارهایی وجود دارند که از بیت کوین استفاده می کنند اما این بدان معنا نیست که بیت کوین پول مخصوص خلافکارهاست. همانطور که خلافکاران فراوانی از پول سنتی استفاده می کنند. اما هیچ کس پول سنتی را پول مخصوص خلافکارها نمی داند. بنابراین همانطور که تنها به دلیل وجود مجرمانی که از پول سنتی استفاده می کنند سایر افرادی هم که از پول سنتی استفاده می کنند مجرم نیستند؛ تمام دارندگان بیت کوین هم تنها به دلیل وجود مجرمانی که از بیت کوین استفاده می کنند؛ مجرم نیستند.

بیت کوین نمی تواند یک ارز واقعی باشد

عده ای معتقدند که بیت کوین نمی تواند یک ارز واقعی باشد و برای این امر دو دلیل دارند:

  • دلیل اول: قیمت بیت کوین دائما در نوسان است و به همین دلیل بیت کوین نمی تواند برای خرید استفاده شود. در جواب باید گفت که اگر چه نوسانات قیمت بیت کوین در حقیقت زیاد است اما احتمال آن وجود دارد که این نوسانات در آینده کمتر شود. همچنین در حال حاضر می توان بیت کوین را از طریق کانال هایی مانند پی پال برای خرید مورد استفاده قرار داد.
  • دلیل دوم: کانال هایی مانند ویزا در روز می توانند ۱۵۰ میلیون تراکنش را پردازش کنند و بیت کوین که در روز تنها ۴۰۰ هزار تراکنش پردازش می کند توانایی کمتری دارد. در پاسخ باید بگوییم که ویزا و بیت کوین دو شیوه پرداخت بسیار متفاوت اند که نمی توانند به این صورت با یکدیگر مقایسه شوند.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *