کلاهبرداری های رایج ارز دیجیتال (قسمت دوم)

زمان مطالعه: 3 دقیقه
0
(0)

کلاهبرداران همیشه به دنبال راه های جدید برای دزدی و فریب دادن مردم در دنیای ارزهای دیجیتال هستند و تا کنون هم راه های زیادی برای این کار پیدا کرده اند. در مقاله قبل چند مورد از این روش ها را معرفی کردیم. با ما در این مقاله همراه باشید تا دومین قسمت از کلاهبرداری های رایج ارزهای دیجیتال را بررسی کنیم.

ربات‌های تلگرامی استخراج ارزهای دیجیتال

ممکن است شما هم خبر ثروتمند شدن با ربات های استخراج تلگرام را شنیده باشید. این یکی از راه های کلاهبرداری در دنیای ارزهای دیجیتال است که در حقیقت یک طرح پانزی به شمار می رود. در این ربات ها کاربران برای آن که بتوانند دستگاه های مجازی استخراج بیت کوین بخرند نیاز به الماس دارند. اگر با این ربات ها مواجه شده باشید می دانید که پس از عضویت در ربات مقداری الماس رایگان به شما تعلق می گیرد. اما این مقدار الماس بسیار ناچیز است و پس از آن برای دریافت الماس بیشتر دو راه دارید. یکی این که دوستان خود را دعوت کنید و در نتیجه عضویت آن ها الماس بگیرید و دیگری این که در ازای پرداخت مقداری بیت کوین الماس دریاف کنید. بدین ترتیب کلاهبردار بیت کوین های پرداختی افراد را دریافت می کند و در نهایت ممکن است مقدار قابل توجهی بیت کوین از این راه به دست آورند. اما نکته مهم در اینجا این است که هیچ گونه استخراجی صورت نمی گیرد.

دابل وی

دابل وی یکی دیگر از طرح های پانزی است که به شما می گوید اگر ۰.۰۸ اتر وارد سیستم کنید سپس دو نفر دیگر را معرفی کنید به عنوان پاداش ۰.۱۶ اتر دریافت می کنید. در مرحله بعد باید ۰.۱۶ اتر وارد سیستم کنید تا ۰.۳۲ اتر دریافت کنید. و به همین ترتیب آنقدر ادامه می دهید تا به مرحله ۸ برسید. شما برای رسیدن به مرحله هشت ۶۴ روز فرصت دارید. درصورت تمام شدن فرصتتان باید با پرداخت هزینه مهلت را تمدید کنید. با کمی دقت در دابل وی متوجه می شوید که سود دریافتی تان در حقیقت سرمایه دیگران است. یعنی شما در دابل وی پول دیگران را از آن ها گرفته و به حساب خود منتقل می کنید. بنابراین امکان دریافت سود از طریق ممکن است؛ اما این سود در واقع سرمایه دیگران است و به این طریق شما هم در دزدی شریک می شوید. این فرایند تا زمانی ادامه دارد که فرد یا افرادی که در راس نشسته اند با سرمایه مردم فرار کنند. باید دقت کرد که برای تبلیغ دابل وی از نام قراردادهای هوشمند سو استفاده می شود. همانطور که می دانید قراردادهای هوشمند یکی از ویژگی ها و امکانات بسیار عالی در اتریوم می باشند. اما امکان نوشتن و ایجاد قراردادهای هوشمند برای هرکسی ممکن است. به عبارتی یک فرد می تواند تنها با صرف چند دلار یک قرارداد هوشمند ایجاد کند. اما این دلیلی مبنی بر معتبر یا ارزشمند بودن این قرارداد نیست.

کیف پول سخت افزاری نامعتبر

انواع مختلفی از کیف پول دیجیتال وجود دارد مانند کیف پول تحت وب یا کیف پول کاغذی و… . میزان امنیت هر یک از این کیف پول ها متفاوت است اما امن ترین نوع در میان آن ها کیف پول سخت افزاری می باشد. البته در انتخاب و خرید کیف پول سخت افزاری باید دقت و توجه زیادی به خرج داد چرا که در صورت استفاده از کیف پول سخت افزاری نامعتبر امکان هک و دزدیده شدن دارایی دیجیتال بسیار بالا می رود.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *