راهکارهایی برای کنترل ترس و استرس تریدینگ

زمان مطالعه: 2 دقیقه
0
(0)

بسیاری از تریدرها در حین انجام معاملاتشان با ترس و استرس شدیدی رو به رو می شوند. بنابراین تصمیم گرفته ایم در این مقاله چند راهکار برای کنترل این ترس و استرس معرفی کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

شناسایی استرس

قبل از هرچیزی باید استرس خود را شناسایی کنید. یافتن منشا استرس در کنترل آن موثر است. ممکن است منشا این استرس شکست های گذشته در تریدینگ بوده باشد و یا این که منشا خارجی برای آن وجود داشته باشد. به هر حال در صورتی که استرس شما تشدید شود و به آن توجهی نکنید هر چیزی مثلا کاهش موجودی حسابتان این استرس را برایتان یادآور می شود. مشخص است که حل مشکل بهتر از نادیده گرفتن آن است. پس از شناسایی منشا استرس نوبت به حفظ آرامش می رسد.

پذیرفتن زیان های احتمالی

شکست در معاملات و زیان کردن یکی از احتمالات در تریدینگ است. حتی حرفه ای ترین تریدرها هم از این احتمال در امان نیستند. بنابراین زیان های احتمالی را بپذیرید و بر اساس آن برنامه ریزی کنید. همانطور که سربازی که به جنگ می رود؛ پذیرفته است که ممکن است کشته شود و به همین دلیل نهایت تلاش خود را می کند.

تمرکز روحی و جسمی

برای آرام شدن وضعیت عصبی و دستیابی به روح و جسم متمرکز می توان از تمرین تنفس عمیق استفاده کرد.

مثبت فکر کنید

اگر از همان ابتدا با خود بگویید که معاملات بعدیتان هم درست مانند معاملات قبل شکست خواهند خورد؛ هم شادی خود را از دست می دهید و هم نمی توانید از توانایی خود استفاده کنید. بنابراین با نگرشی مثبت وارد معاملات شوید و موفقیت را تصور کنید. البته این کار ساده ای نیست و ممکن است به زمان نیاز داشته باشد.

در زمان حال زندگی کنید

برخی از تریدرها آنقدر درگیر اتفاقات احتمالی آینده می شوند که با انجام تحلیل های اضافه سیستم خود را نابود می کنند. اما هیچ کس قدرت کنترل آینده را ندارد. شما در یک معامله تنها می توانید اتفاقات زمان حال را بررسی کنید و بر اساس آن ها تصمیم گیری مناسبی انجام دهید. اما در مورد آن چه اتفاق خواهد افتاد هیچ کنترلی ندارید پس انرژی و زمان خود را صرف آن نکنید.

کار خود را نیمه کاره رها نکنید

معاملات خود را نیمه کاره رها نکنید. هنگامی که برنامه ای برای تریدهایتان تعیین می کنید؛ تا پایان کار طبق آن پیش بروید. اگر قبل از شروع معامله نسبت به آن تردید دارید پیشنهاد می شود آن را شروع نکنید؛ البته فراموش نکنید که تردید نباید بهانه ای برای ترید نکردن باشد.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *