کپی تریدینگ چیست؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه
0
(0)

حتما می دانید که برای تریدینگ ارزهای دیجیتال به دانش و تجربه زیادی نیاز است. بنابراین روشی به نام کپی تریدینگ وجود دارد که در آن تریدر تازه کار یک تریدر حرفه ای و با تجربه را انتخاب کرده و همه کارهای او را تکرار می کند. با ما در این مقاله همراه باشید تا این روش تریدینگ را بررسی کنیم.

کپی تریدینگ

برای اینکه فردی بتواند در زمینه تریدینگ ارزهای دیجیتال موفق شود باید به خوبی بتواند بازار را تحلیل کند و به پیشبینی های نسبتا دقیقی برسد. اما این کار اصلا راحت نیست و همیشه امکان خطا در آن وجود دارد. بنابراین تریدرهای تازه کار شاید به خوبی نتوانند به تحلیل بازار و پیشبینی بپردازند اما تریدرهای موفق که تجربه زیادی در تریدینگ دارند توانایی تحلیل بازار و کسب سود از نوسانات قیمت ارزهای دیجیتال را به خوبی دارند. بنابراین بسیاری از بروکرهای آنلاین این امکان را به کاربران می دهند که معاملات تریدرهای حرفه ای را مشاهده کنند و حتی این امکان وجود دارد که به صورت خودکار اقدامات تریدر حرفه ای که اصطلاحا تریدر اصلی نامیده می شود در حساب تریدر تازه کار که تریدر پیرو نام دارد تکرار شود. البته تریدر پیرو در اینجا مشخص می کند که می خواهد وجهی که در معاملات قرار می دهد چند درصد سرمایه اش باشد.

مزایای کپی تریدینگ

کاهش ریسک: ریسک همیشه بخشی از تریدینگ ارزهای دیجیتال بوده است. حتی یک تریدر موفق هم از این ریسک در امان نیست. اما تریدرهای تازه کار بیشتر از سایرین در معرض ریسک بازار ارزهای دیجیتال هستند. استفاده از کپی تریدینگ این ریسک را برای تریدرهای تازه کار کاهش می دهد. اما دقت کنید که حتی کپی تریدینگ هم دارای ریسک است چرا که همانطور که گفته شد حتی تریدرهای موفق هم درگیر ریسک هستند.

یادگیری: وقتی که یک تریدر پیرو به بررسی اقدامات تریدر اصلی می پردازد با روش او آشنا می شود که این خود موجب یادگیری تریدینگ ارزهای دیجیتال می شود و می توان گفت که تریدر اصلی تا حدی نقش یک معلم را ایفا می کند.

تنوع: بروکرهایی که گزینه کپی تریدینگ را دارند در لیست مربوط به آن انواع تریدرها با استراتژی های مختلف را در اختیار کاربران قرار می دهند که یک تریدر پیرو می تواند بسته به انتظاراتش یکی از آن ها را انتخاب کند.

سود بیشتر برای تریدر اصلی: تریدرهای اصلی به ازای هر فردی که به کپی از آن ها بپردازد مقدار مشخصی کمیسیون دریافت می کنند که در صورتی که تعداد تریدرهای پیرو برای یکی از آن ها زیاد شود سود خوبی به آن ها تعلق می گیرد. بنابراین کپی تریدینگ برای تریدرهای اصلی هم مزیت دارد.

معایب کپی تریدینگ

امکان خطا: در کپی تریدینگ هر لحظه امکان بروز خطا در تحلیل ها و پیشبینی های تریدر اصلی وجود دارد که این خطاها موجب از دست رفتن سرمایه تریدر پیرو هم می شود.

تنظیمات: تنظیمات مربوط به کپی تریدینگ باید با دقت زیادی انجام شود چرا که مثلا ممکن است تریدر اصلی اقدام به انجام یک معامله با اهرم زیاد کند اما این شرایط برای تریدر پیرو که احتمالا سرمایه کمتری دارد تنها زیان آور است. امکان ضرر در چنین شرایطی آنقدر بالاست که ممکن است حتی سرمایه تریدر پیرو صفر شود.

عدم وجود اطلاعات از استراتژی تریدر اصلی: در کپی تریدینگ شفافیت زیادی در اختیار تریدر پیرو قرار می گیرد به صورتی که او می تواند تمام سوابق و معاملات تریدر اصلی را مشاهده کند که این یک مزیت حساب می شود. اما نکته منفی اینجاست که با وجود این شفافیت هنوز هم استراتژی تریدر اصلی و چگونگی معاملات او به تریدر پیرو نمایش داده نمی شود بنابراین نمی توان با اطمینان کامل یک تریدر اصلی را انتخاب کرد.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *