کونوس بیت چیست؟ هاردفورک جدید بیت کوین

زمان مطالعه: 2 دقیقه
0
(0)

کونوس بیت نام یک ارز دیجیتال است که حدودا ۲ ماه دیگر عرضه خواهد شد. کونوس بیت در حقیقت یک هاردفورک بیت کوین است. با ما در این مقاله همراه باشید تا این ارز دیجیتال را بررسی کنیم.

کونوس بیت چیست؟

همانطور که گفته شد کونوس بیت یک هارفورک بیت کوین است و از الگوریتم SHA-256 بهره می برد و شبکه بلاکچین آن از شبکه بلاکچین بیت کوین منشعب خواهد شد. این به آن معناست که هر کاربری که مقداری بیت کوین دارد؛ پس از عرضه کونوس بیت به همان مقدار از این ارز دیجیتال در کیف پولش قرار خواهد گرفت. در نتیجه این اتفاق هر کاربر کیف پول و کلید خصوصی مشابهی در کونوس بیت خواهد داشت.

یکی از ویژگی های کونوس بیت سیستم پیام رسان آن است. کاربران می توانند با استفاده از این سیستم با یکدیگر در ارتباط باشند و برای یکدیگر پیام ارسال کنند که این پیام ها به عنوان تراکنش و بخشی از تراکنش در شبکه بلاکچین این ارز دیجیتال ثبت خواهد شد. در نتیجه هر پیامی که از این طریق ارسال می شود در شبکه بلاکچین قابل مشاهده می باشد. پیام های ارسالی از این طریق شامل دو دسته خصوصی و عمومی می شوند که پیام های عمومی رمزگذاری نشده اما پیام های خصوصی رمزگذاری می شوند.

تعداد کل واحدهای کونوس بیت ۱۰۰ برابر بیشتر از بیت کوین است؛ یعنی بیشتر از ۲.۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰ عدد. البته فراموش نکنید که پس از انشعاب تمام بیت کوین هایی که استخراج شده اند؛ دقیقا به همان صورت در بلاکچین کونوس بیت هم وجود خواهند داشت. تعداد این کوین ها حدودا ۱۹ میلیون عدد است که در بیت کوین تقریبا برابر با ۹۰ درصد کل کوین ها است اما در کونوس بیت ۰.۸۸ درصد می باشد.

یک تفاوت دیگر میان بیت کوین و کونوس بیت زمان تولید هر بلاک است. در بیت کوین بلاک جدید هر ۱۰ دقیقه یک بار تولید می شود اما در کونوس بیت این زمان به ۳۰ ثانیه کاهش یافته است. بنابراین می توان نتیجه گرفت که در کونوس بیت سرعت تراکنش ها بالاتر خواهد بود.

استخراج کونوس بیت

کونوس بیت هم مانند بیت کوین و بسیاری از سایر ارزهای دیجیتال مبتنی بر استخراج است؛ اما فرایند استخراج آن متفاوت است. کونوس بیت نرخ هش بسیار پایینی خواهد داشت و بنابراین حتی کامپیوترهای خانگی هم می توانند به استخراج آن بپردازند. به این ترتیب استخراج این ارز دیجیتال غیرمتمرکز خواهد بود و بر خلاف بیت کوین دیگر مزارعی برای استخراج وجود نخواهند داشت. در کونوس بیت برای آن که کسی نتواند به قدرت هش بالاتری نسبت به سایرین دست پیدا کند؛ یک سقف شاخص قدرت هش تعریف خواهد شد که کسی نمی تواند آن را زیر پا گذارد. در خصوص پاداش استخراج هم باید گفت که به ازای استخراج هر بلاک این پاداش برابر با ۱۵۰ کوین کونوس بیت است و ۲۰ درصد از پاداش هم برای تیم توسعه دهنده این ارز دیجیتال در نظر گرفته شده است. بنابراین می توان گفت که استخراج کونوس بیت برای همه ممکن است و نیازی هم به سرمایه اولیه ندارد.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *