کدام کشورها حامی ارزهای دیجیتال اند؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه
3
(2)

کشورهای مختلف در مواجهه با ارزهای دیجیتال رفتار متفاوتی داشته اند؛ برخی آن را قانونی دانسته اند؛ برخی بی تفاوت بوده اند؛ و برخی هم آن را غیر قانونی و مجرمانه دیده اند. اما در این میان ارزهای دیجیتال در تعدادی از کشورها محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده اند که در این مقاله می خواهیم با برخی از این کشورها آشنا شویم. پس با ما همراه باشید.

ژاپن

ژاپن یکی از اولین کشورهایی بود که ارزهای دیجیتال را پذیرفت. در سال ۲۰۱۷ بود که در این کشور قوانین مالیاتی در خصوص این ارزها وضع شد و پس از آن هم انجمن صرافان ارزهای مجازی متشکل از بیش از ۲۰ شرکت تشکیل شد. وظیفه این انجمن تصویب و اجرای قوانین مربوط به ارزهای دیجیتال است.

استونی

کشور جمهوری استونی هم یکی از کشورهایی است که ارزهای دیجیتال در آن بسیار محبوب شده اند و می توان گفت که این کشور یکی از بهترین کشورها برای کاربران ارزهای دیجیتال است. استونی علاقه زیادی نسبت به تکنولوژی بلاکچین نشان داده و از آن در زمینه های زیادی مانند سلامت، خدمات بانکی و حتی خدمات دولتی بهره گرفته است. ارزهای دیجیتال و مخصوصا بیت کوین هم یکی دیگر از موارد استفاده از بلاکچین در این کشور اند به صورتی که دستگاه های خودپرداز بیت کوین و همچنین استارت آپ هایی از قبیل Paxful در این کشور وجود دارند.

سوئیس

کشور سوئیس یکی دیگر از کشورهایی است که ارزهای دیجیتال در آن محبوبیت زیادی پیدا کرده اند. حتی یکی از کانتون های این کشور به نام زاگ لقب دره کریپتو را از آن خود کرده است و شرکت های زیادی در آن مشغول فعالیت در این زمینه هستند. پذیرش ارزهای دیجیتال و خصوصا بیت کوین در این کشور به نحوی است که بانک ها نقل و انتقال چند ارز دیجیتال را ممکن کرده اند و امکان تهیه بلیط راه آهن هم با استفاده از بیت کوین وجود دارد.

دانمارک

دانمارک هم یکی از کشورهایی است که همیشه پذیرای تکنولوژی های جدید بوده است و حتی به دنبال جایگزین کردن پول سنتی با ارزهای دیجیتال می باشد. البته هنوز مشخص نیست که آیا ارز دیجیتالی که با پول نقد جایگزین خواهد شد بیت کوین است یا یک ارز دیجیتال دیگر. نوآوری هایی در زمینه این ارزها در کشور دانمارک صورت گرفته که از جمله این نوآوری ها می توان به استارت آپ CCEDK اشاره کرد.

سنگاپور

سنگاپور هم یکی از کشورهایی است که ارزهای دیجیتال در آن رواج زیادی پیدا کرده اند. البته که این کشور هنوز ارزهای دیجیتال را به رسمیت نشناخته است؛ اما با این وجود اقداماتی در زمینه این ارزها صورت گرفته است. به عنوان مثال امکان فعالیت شرکت های کریپتویی آن هم بدون مجوز در این کشور وجود دارد. دلیل رواج ارزهای دیجیتال در این کشور و به وجود آمدن یک زیربنا و چهارچوب قوی و قابل اعتماد برای این ارزها در آن وجود یکی از بهترین خطوط ارتباط اینترنتی در جهان در سنگاپور می باشد.

هلند

هلند کشوری است که ارزهای دیجیتال و به ویژه بیت کوین در آن جایگاه خوبی به دست آورده اند. حتی شهر آرنهم در این کشور لقب شهر بیت کوین را به دست آورده است. با استفاده از بیت کوین می توان در هلند انواع کالاها یا خدمات مانند گاز، مسکن و حتی خدمات دندانپزشکی را خرید. سیستم بانکی در این کشور بیت کوین را به عنوان یک روش ارتقا تکنولوژی و کاهش هزینه ها پذیرفته است.

 

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 3 / 5. تعداد آرا : 2

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *