سیگنال معاملاتی ارز دیجیتال چیست؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه
0
(0)

اگر شما هم به تردینگ ارز دیجیتال علاقه دارید؛ احتمالا اصطلاح سیگنال معاملاتی به گوشتان خورده است. با ما در این مقاله همراه باشید تا با سیگنال های معاملاتی ارزهای دیجیتال آشنا شویم.

سیگنال معاملاتی چیست؟

با توجه به نوسانات شدید قیمت ها در بازار ارزهای دیجیتال تریدرها همیشه به دنبال دانستن این موضوع اند که بهترین زمان خرید و فروش چه موقعی است که بیشترین مقدار سود را نسیبشان می کند. بنابراین تحلیل گران با بررسی دقیق نمودارها به دنبال مسیر درست می گردند و اصطلاحا سیگنال های معاملاتی ارائه می دهند. این سیگنال ها بر اساس عوامل متعددی مانند اخبار و تحلیل های فنی یا حتی شایعات و… به دست می آیند. تریدرها برای استفاده از سیگنال های معاملاتی می توانند از موارد رایگان آن استفاده کنند اما در صورت پرداخت هزینه احتمالا سیگنال های مطمعن تر و قابل اعتماد تری در اختیارشان قرار می گیرد. لازم به ذکر است که همه سیگنال ها توسط تحلیل گران ایجاد نمی شوند ودر حقیقت ربات هایی هم برای این منظور وجود دارند.

تولید سیگنال معاملاتی

تولید سیگنال معاملاتی به هیچ عنوان کار راحتی نیست. خصوصا که تنها یک اشتباه هنگام تولید سیگنال می تواند موجب ضررهای هنگفت برای تریدرهایی که از آن سیگنال استفاده می کنند شود. به همین دلیل است که برخی متخصصین پیشنهاد می کنند که هر تریدر خود به کسب دانش و تجربه بپردازد تا بتواند هنر مبادلات را یاد بگیرد و با تکیه بر اطلاعات خودش به تریدینگ بپردازد. اما عده ای هم هستند که ترجیح می دهند بر اساس سیگنال های معاملاتی سایر تحلیل گران یا ربات ها عمل کنند و این افراد باید در انتخاب سیگنال ها دقت زیادی به خرج دهند چرا که تولید سیگنال کار آسانی نیست و به آموزش نیاز دارد.

عناصر سیگنال معاملاتی

یک سیگنال معاملاتی شامل عناصر زیر می شود:

  • اولین عنصر همان اقدامی است که طبق سیگنال به شما پیشنهاد می شود. این اقدام در بازار ارزهای دیجیتال شامل دو گزینه خرید و یا فروش است.
  • دومین عنصر نوع ارز دیجیتال است. پس از اطلاع از نوع اقدام حالا سیگنال باید مشخص کند که کدام ارز دیجیتال باید خریده و یا فروخته شود.
  • سومین عنصر قیمت است که می تواند قیمتی برابر با قیمت فعلی بازار باشد و یا بالاتر یا پایین تر باشد. لزوم ارائه قیمت برای تصمیم گیری آسان تر تریدر است و لازم به ذکر است که برای سیگنال های لحظه ای تریدر باید بلافاصله پس از دریافت سیگنال اقدام به خرید یا فروش کند تا از قیمت در آن لحظه بهره ببرد. چرا که همانطور که گفته شد نوسانات قیمت بازار ارزهای دیجیتال بسیار شدید است پس قیمت ها دائما در حال بالا و پایین شدن هستند.
  • با توجه به این که هدف سیگنال کسب سود و توقف ضرر است پس عنصر چهارم مربوط به همین موضوع می شود. استفاده از یک سیگنال معتبر و قابل اطمینان این مزیت را برای تریدر به همراه دارد که او می تواند بدون نیاز به بررسی دائمی قیمت ها به زندگی خود بپردازد. البته در اینجا استفاده از یک SL مناسب میزان ضرر را به حداقل می رساند.
  • عنصر پنجم شامل هر گونه اطلاعات اضافی می شود که تولید کننده سیگنال در اختیار کاربران قرار می دهد. این اطلاعات اضافی می تواند شامل یک سیستم مدیریت ریسک یا تحلیل های مربوط به ایده های مبادلاتی خاص و… باشد.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *