معرفی ارزهای دیجیتال با سرعت تراکنش بالا

زمان مطالعه: 2 دقیقه
0
(0)

در دنیای ارزهای دیجیتال توجه زیادی به سرعت تراکنش این ارزها می شود. سرعت تراکنش در ارزهای دیجیتال مختلف تفاوت دارد. در مقاله قبل تعدادی از ارزهای دیجیتال محبوب با بالاترین سرعت تراکنش نسبت به سایر ارزهای دیجیتال را معرفی کردیم. حال در این مقاله می خواهیم بخش دوم این ارزها را معرفی کنیم پس با ما همراه باشید.

اتریوم

اتریوم دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان است که طرفداران فراوانی دارد. اتریوم یک فناوری مبتنی بر بلاکچین است که امکانات فراوانی به کاربران خود ارائه می دهد که ارز دیجیتال تنها یکی از آن هاست. از جمله این امکانات می توان به قراردادهای هوشمند اشاره کرد. در حقیقت قراردادهای هوشمند، پروتکلی برای تسهیل تبادل پول، سهام و… هستند. به دلیل استفاده از این قراردادها، اتریوم از امنیت بسیار خوبی برخوردار است. سرعت تراکنش ها در اتریوم به صورت متوسط بین ۱۴ تا ۱۷ ثانیه است و امکان پردازش ۱۲ تا ۲۰ تراکنش در ثانیه را دارد. البته اتریوم به زودی به جای گوه اثبات کار از گواه اثبات سهام بهره خواهد برد که این موضوع موجب افزایش سرعت تراکنش ها در آن خواهد شد.

نئو

نئو هم مانند اتریوم یک فناوری مبتنی بر بلاکچین است. نئو تلاش بر ایجاد یک اقتصاد هوشمند و دیجیتالی کردن دارایی ها دارد. استفاده از الگوریتم distributed Byzantine Fault Tolerance یا به اختصار dBFT در نئو موجب صرفه جویی در انرژی و تسریع معاملات شده است. هر تراکنش در نئو به طور متوسط به ۱۵ ثانیه زمان نیاز دارد و در هر ثانیه نیز ۱۰۰۰ تراکنش انجام می شود. با توجه به سرعت بسیار بالای تراکنش ها در نئو بسیاری از افراد آن را نابود کننده اتریوم می خوانند. لازم به ذکر است که نئو توسط دولت چین حمایت می شود. درواقع می توان گفت نئو پاسخ دولت چین به اتریوم است. به همین دلیل حجم زیادی از بازار چین و سایر کشورهای آسیایی در اختیار نئو است.

ریپل

ریپل ارز دیجیتالی است که توسط افرادی به نام های جید مک کالب و کریس لارسن ایجاد شده است. ریپل یک پلتفرم است که همانند اتریوم و نئو یک فناوری قوی با امکانات فراوان بوده که ارز دیجیتال تنها یکی از قابلیت های آن است. ریپل بیشتر از هر چیزی به دلیل شبکه پرداختش مورد توجه قرار گرفته است. ریپل بر خلاف بسیاری از ارزهای دیجیتال که از گواه اثبات کار بهره می برند؛ به جای آن از یک مکانیزم اجماع از طریق گروهی از سرورها برای تایید معاملات استفاده می کند. سرعت تراکنش ها در ریپل بسیار بالاست به صورتی که برای انجام هر تراکنش به طور متوسط به ۴ ثانیه زمان نیاز است.

نانو

نانو یکی دیگر از ارزهای دیجیتال است که یک تفاوت اصلی با سایر این ارزها دارد و آن هم این است که نانو می خواهد در بلاکچین برخی تغییرات ایجاد کند. تغییراتی که نانو به دنبال آن است موجب می شوند که دیگر نیازی به مصرف برق و سخت افزارهای قوی وجود نداشته باشد و کارمزد تراکنش ها هم به صفر برسد. نانو از نوعی بلاکچین مخصوص خود به نام بلاکچین مشبک استفاده می کند که در آن هر فرد بلاکچینی مخصوص به خود به نام اکانت چین دارد. تراکنش های نانو به طور متوسط در ۱۰ ثانیه انجام می شوند.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *