معرفی ارزهای دیجیتال با سرعت تراکنش بالا (قسمت دوم)

زمان مطالعه: 3 دقیقه
0
(0)

برای انجام تراکنش با ارزهای دیجیتال لازم است که مدتی صبر کنیم تا ارز دیجیتال مورد نظرمان از کیف پول ما به کیف پول مقصد برسد که به این مدت زمان سرعت تراکنش می گویند. در این مقاله می خواهیم ارزهای دیجیتال محبوب که سرعت تراکنش بالایی نسبت به سایرین دارند را معرفی کنیم پس با ما همراه باشید.

لایت کوین

لایت کوین ارز دیجیتالی است که توسط یکی از مهندسان سابق گوگل به نام چارلی لی خلق شده است. لایت کوین از طریق یک فورک روی بیت کوین ایجاد شد و با توجه به این که لایت کوین از کدهای بیت کوین استفاده می کند پی شباهت های زیادی میان این دو مشاهده می شود. البته لازم به ذکر است که لایت کوین از یک زنجیره بلاک چین مجزا استفاده می کند. برای انجام یک تراکنش در لایت کوین به صورت متوسط به ۲ دقیقه و ۳۰ ثانیه زمان نیاز است.

دش

دش یکی دیگر از ارزهای دیجیتال با سرعت تراکنش بالا است که در سال ۲۰۱۴ معرفی شد. دش بر مبنای تکنولوژی بیت کوین ساخته شده است اما این به معنای شباهت کامل این دو ارز دیجیتال نیست و تفاوت هایی میان آن ها وجود دارد. در حقیقت دش به این صورت ایجاد شد که پس از ایجاد لایت کوین در اثر یک فورک روی بیت کوین، با یک فورک دیگر روی لایت کوین، دش ایجاد شد. هدف دش حل مشکل سرعت تراکنش ها و عدم حفاظت از حریم خصوصی بیت کوین بود. متوسط سرعت تراکنش های این ارز دیجیتال برابر با ۲ دقیقه و ۳۹ ثانیه است و در هر ثانیه ۵۹ تراکنش تایید می شود.

مونرو

مونرو هم یکی از ارزهای دیجیتالی است که سرعت تراکنش بالایی نسبت به سایرین دارد. این ارز دیجیتال که در سال ۲۰۱۴ معرفی شده است؛ به صورت ویژه ای به موضوع مقیاس پذیری و تمرکز زدایی توجه داشته است و همچنین جالب است بدانید که در مونرو با استفاده از قابلیتی به نام امضاهای حلقوی کاربران از حریم شخصی مناسبی برخوردار شده اند. متوسط سرعت تراکنش در مونرو ۲ دقیقه است.

PIVX

PIVX نام یکی از فورک های دش است. این ارز دیجیتال شباهت زیادی به مونرو دارد؛ از این جهت که در PIVX هم تمرکز زیادی روی حریم خصوصی شده است. این ارز مبتنی بر گواه اثبات سهام است و هر تراکنش در آن برای انجام شدن به طور متوسط به ۱ دقیقه زمان نیاز دارد.

بیت کوین کش

بیت کوین کش یکی دیگر از فورک های بیت کوین است که برای حل مشکل پایین بودن سرعت تراکنش های بیت کوین ایجاد شده است. راه حل بیت کوین کش برای افزایش سرعت تراکنش ها، افزایش حجم هر بلاک است. در بیت کوین حجم هر بلاک محدود به ۱ مگابایت است در حالی که این محدودیت برای بیت کوین کش ۳۲ مگابایت است. تاثیر حجم بلاک در بیت کوین کش به این صورت است که ۲۵۰۰۰ تراکنش را می توان در هر بلاک ثبت کرد این در حالیست که تعداد تراکنش های هر بلاک در بیت کوین بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ عدد است. به این ترتیب در هر ثانیه ۶۱ تراکنش در بیت کوین کش انجام می شود. در بیت کوین این عدد برابر با ۷ تراکنش در ثانیه است. البته که سرعت تراکنش های بیت کوین کش نسبت به ارزهای دیجیتال قبل کمتر است.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *