آشنایی با بهترین منابع برای یادگیری ارز دیجیتال

زمان مطالعه: 2 دقیقه
0
(0)

همیشه گفته ایم که قبل از ورود به دنیای ارزهای دیجیتال و شروع به سرمایه گذاری یا ترید باید ابتدا با استفاده از معتبرترین منابع اطلاعات زیادی در مورد این ارزها کسب کرد. اما سوالی که پیش می آید این است که این منابع معتبر کدام اند؟ با ما در این مقاله همراه باشید تا پاسخ این سوال را بیابیم.

کتاب

یکی از بهترین منابع برای یادگیری مفاهیم ارزهای دیجیتال کتاب ها هستند. کتاب های این زمینه در سطوح مختلفی یافت می شوند که هر کس بسته به سطح اطلاعاتش می تواند به سراغ کتاب های مختلفی رود. تعدادی از این کتاب ها را در یک مقاله جداگانه معرفی کرده ایم که در صورت نیاز می توانید از آن بهره ببرید.

پادکست

تعدادی از افراد سطح بالا در زمینه ارزهای دیجیتال به اینفلوئنسرهایی تبدیل شده اند که پادکست هایشان را در اختیار بقیه می گذارند. شنیدن این پادکست ها می تواند تاثیر خوبی در افزایش اطلاعات داشته باشد اما این گزینه برای افرادی که هیچ گونه دانشی در مورد ارزهای دیجیتال ندارند مناسب نیست و این افراد ابتدا باید با مفاهیم ابتدایی کمی آشنا شوند و بعد به سراغ گوش کردن پادکست بروند.

یوتیوب

اگر به زبان انگلیسی مسط باشید یوتیوب یکی از بهترین گزینه ها برای یادگیری است. آموزش هایی در مورد انواع مختلف موضوعات در یوتیوب یافت می شود که ارزهای دیجیتال یکی از آن هاست. افراد با هر گونه سطح اطلاعات می توانند ویدئوهای مناسب خود را در یوتیوب پیدا کنند.

پلتفرم آموزش الکترونیکی

یک پلتفرم آموزش الکترونیکی شامل اطلاعاتی است که توسط عده ای از متخصصان محتوا و آموزش گردآوری شده است و بنابراین مشخص است که یادگیری از این طریق یکی از بهترین گزینه هاست. البته باید توجه کرد که تعداد پلتفرم های آموزش الکترونیکی که آموزش هایی در زمینه ارزهای دیجیتال ارائه می دهند محدود است.

وایت پیپر

وایت پیپر گزارشی از مشخصات دقیق یک محصول است. اما نباید وایت پیپر را با بروشور یا کاتالوگ اشتباه گرفت. در بروشور و کاتالوگ با تبلیغاتی از یک محصول مواجه ایم در حالی که وایت پیپر اطلاعات دقیق و واقعی به منظور حل یک مشکل یا چالش به ما ارائه می دهد. وایت پیپر یک ارز دیجیتال یکی از بهترین راه ها برای کسب اطلاعات در مورد آن ارز دیجیتال است اما برای آن که بتوان یک وایت پیپر را درک کرد به مقداری اطلاعات قبلی نیاز است و این روش برای افرادی که هیچ گونه اطلاعات قبلی ندارند مناسب نیست.

سایر منابع

منابع ذکر شده جزو معتبرترین منابع هستند. اما منابع دیگری هم وجود دارد که می تواند برای کسب اطلاعات در مورد ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار گیرند. مشکلی که در خصوص این منابع وجود دارد این است که نسبت به موارد قبلی از اعتبار کمتری برخوردار اند. از جمله این منابع می توان به بلاگ ها، شبکه های اجتماعی و فروم های جامعه ارزهای دیجیتال اشاره کرد. ممکن است اطلاعاتی که در این منابع قرار داده می شود غلط و یا حتی کلاهبرداری باشند بنابراین پیشنهاد می شود از منابع معتبرتر برای یادگیری مفاهیم ارزهای دیجیتال استفاده شود. اما در صورتی که می خواهید از این منابع هم بهره ببرید باید دقت زیادی به خرج دهید و از باور کردن همه مطالب موجود در آن ها خودداری کنید.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *