آشنایی با انواع شخصیت های افراد در دنیای ارزهای دیجیتال

زمان مطالعه: 2 دقیقه
0
(0)

در حال حاضر افراد فراوانی در دنیای ارزهای دیجیتال وجود دارند و مشغول فعالیت هستند. اما همه این افراد از نظر شخصیتی مشابه یکدیگر نیستند و در حقیقت شخصیت های متفاوتی در میان آن ها دیده می شود که در این مقاله می خواهیم ۳ شخصیت اصلی را بررسی کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

شخصیت افراد فعال در دنیای ارزهای دیجیتال

همانطور که گفته شد در دنیای ارزهای دیجیتال شخصیت های متفاوتی دیده می شود. به طور کلی می توان گفت ۳ شخصیت زیر اصلی ترین شخصیت های موجود در این زمینه هستند:

  • پذیرندگان اولیه
  • افراد تازه وارد
  • سرمایه گذاران کنجکاو

در ادامه به بررسی هر یک از این شخصیت ها خواهیم پرداخت.

پذیرندگان اولیه

پذیرندگان اولیه ارزهای دیجیتال عموما افرادی هستند که دائما اخبار مربوط به فناوری و تکنولوژی را دنبال می کنند و احتمالا همین فناوری ارزهای دیجیتال دلیل علاقه این افراد است. همچنین این افراد از اهمیت موضوع غیر متمرکز بودن آگاه اند و همچنین با سیستم مالی سنتی و ضعف های آن آشنایی دارند. از دیگر موضوعاتی که برای این افراد مهم است؛ قیمت ارزهای دیجیتال است. می توان گفت که اکثر این افراد در سال ۲۰۱۵ به ارزهای دیجیتال علاقه مند شدند اما بخشی از افرادی که در سال ۲۰۱۷ به دنیای ارزهای دیجیتال پیوستند را نیز می توان در این گروه قرار داد.

افراد تازه وارد

افراد تازه وارد آن هایی هستند که بعد از افزایش قیمت شدید بیت کوین به آن علاقه مند شدند و متوجه شدند که روند صعودی عظیمی را از دست داده اند. این گروه علاقه زیادی به ارزهای دیجیتال دارند اما مشکل اینجاست که بسیاری از آن ها هدف این ارزها را نمی بینند. این گروه نیز از افراد مهم دنیای ارزهای دیجیتال هستند و از جمله ویژگی های شخصیتی آن ها می توان به خلاقیت، داشتن انگیزه، اجتماعی و مطابق روند روز بودن اشاره کرد. عموم این افراد برای مدیریت دقیق پرداخت های خود به سراغ برنامه هایی مانند اپل پی یا گوگل پی و… رفته بودند. شاید بتوان گفت که در صورتی که تازه واردان دنیای ارزهای دیجیتال بتوانند به راحتی به خرید و فروش این ارزها بپردازند؛ آن گاه زمان پذیرش انبوه ارزهای دیجیتال فرا رسیده است.

سرمایه گذاران کنجکاو

همانطور که از نام این گروه مشخص است؛ این افراد بسیار کنجکاو و دقیق هستند و می توان گفت همان سرمایه گذاران سیستم سنتی هستند اما این بار به دنبال روشی نوین برای سرمایه گذاری می گردند. بنابراین گروه سرمایه گذاران کنجکاو ابتدا اطلاعات دقیقی در مورد ارزهای دیجیتال به دست می آورد و سپس وارد عمل می شود. البته این افراد با وجود بررسی های دقیقشان در مورد ارزهای دیجیتال صحبت نمی کنند و به عبارتی ترجیح می دهند بی سر و صدا به دنبال فرصت ها باشند. معمولا این افراد مبالغ بیشتری را برای خرید ارزهای دیجیتال صرف می کنند. در مورد این افراد می توان گفت که آن ها همیشه خبرهای مالی و اقتصادی را دنبال می کنند و از اهمیت موضوعاتی مثل احراز هویت، قوانین مبارزه با پولشویی و مالیاتی آگاه هستند.

با توجه به آن چه گفته شد؛ شما فکر می کنید در جزو کدام دسته از شخصیت های موجود در دنیای ارزهای دیجیتال هستید؟

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *