انواع روش های استخراج ابری

زمان مطالعه: 3 دقیقه
1
(1)

یکی از راه های استخراج ارز دیجیتال استخراج ابری است که در آن شرکت هایی قدرت پردازش خود را با دیگران به اشتراک می گذارند. اما استخراج ابری راه های مختلفی دارد که در این مقاله به آن ها خواهیم پرداخت.

استخراج ابری چیست؟

استخراج ارزهای دیجیتال و خصوصا بیت کوین به برق بسیار زیادی نیاز دارد. به همین دلیل در کشورهایی که هزینه برق پایین است شرکت هایی تاسیس شده اند که تجهیزات استخراج را خریداری می کنند و سپس قدرت پردازشی شان را به دیگران اجاره می دهند. همچنین این شرکت ها در کشورهایی که به دلیل سرمای هوا هزینه های مربوط به تهویه و خنک کردن تجهیزات استخراج وجود ندارد یا کم است هم تاسیس می شوند. شاید این سوال پیش آید که چرا این شرکت ها خودشان به استخراج ارز با تجهیزاتشان نمی پردازند؟ پاسخ این است که این شرکت ها از این طریق ریسک ارزهای دیجیتال را به دیگران منتقل می کنند تا خودشان درگیر نوسانات بازار نشوند و درآمد ثابتی برای خود ایجاد کنند.

استخراج ابری مزایای خاص خود را دارد. شما برای استخراج ابری نیازی به خرید تجهیزات گران قیمت استخراج را ندارید و همچنین ملزم به دانستن دانش فنی مربوط به استخراج هم نیستید. علاوه بر آن در استخراج ابری دیگر درگیر مشکلات مربوط به استهلاک و خرابی تجهیزات نمی شوید. البته فراموش نکنید که استخراج ابری ریسک های مربوط به خود را دارد. متاسفانه کلاهبرداری در استخراج ابری خیلی زیاد است. همچنین نتایجی مختلفی ممکن است از استخراج ابری حاصل شود؛ ممکن است سود خوبی نصیبتان شود؛ اما از طرفی ممکن است سود بلند مدت قابل توجهی به دست نیاورید و یا حتی شرکت مربوط به استخراج ابری از ترس کاهش قیمت بیت کوین فرایند استخراج را متوقف کند.

روش های استخراج ابری

به طور کلی استخراج ابری به سه روش صورت می گیرد که این سه روش عبارت اند از:

Virtual Hosted Mining

این روش درواقع روشی برای استخراج به صورت انفرادی است. استخراج ابری در این روش به این صورت است که سرورهای اختصاصی که تمامی نرم افزارهای و ابزارهای مورد نیاز روی آن قرار گرفته در اختیار کاربر قرار می گیرد. اما نکته منفی اینجاست که در این روش شاید سود خوبی در اختیار کاربر قرار نگیرد یا حتی در صورتی که سرور موفق به استخراج شود در حالت تعلیق قرار می گیرد.

Hosted Mining

در این روش امکانات استخراج به صورت یک سرویس استخراج ابری در اختیار کاربران قرار می گیرد تا آن ها خودشان برای استخراج ارزهای دیجیتال اقدام کنند اما متاسفانه این روزها شرکتی که این نوع از استخراج ابری را در اختیار کسی قرار دهد پیدا نمی شود. اما به هر حال در گذشته این روش استخراج ابری به محبوبیت خوبی رسیده بود.

Leased Hashing Power

در این روش علاوه بر امکانات سخت افزاری میزان قدت هش نیز به صورت بسته هایی در اختیار کاربران قرار می گیرد و کاربران می توانند با توجه به ارز دیجیتالی که می خواهند استخراج کنند قدرت هش مورد نظرشان را انتخاب کنند. به نظر می رسد که این روش در مقایسه با سایر روش ها مقبولیت بیشتری دارد اما با توجه به کلاهبرداری های فراوانی که در استخراج ابری صورت می گیرد امکان از دست رفتن سرمایه در همه روش های استخراج ابری وجود دارد. پس پیشنهاد می شود برای استخراج ابری تنها به سراغ سایت های معتبر و قابل اطمینان بروید.

 

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 1 / 5. تعداد آرا : 1

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *