اگر میخواهید بیت کوین بخرید باید این ویژگی ها را داشته باشید

زمان مطالعه: 3 دقیقه
0
(0)

بیت کوین در حال حاضر بزرگ ترین و محبوب ترین ارز دیجیتال در جهان است و روز به روز محبوبیت آن بیشتر می شود. این بدان معناست که دائما تعداد افراد علاقه مند به خرید بیت کوین در حال افزایش است. اما هر کسی قبل از خریدن بیت کوین باید اطلاعات زیادی در خصوص آن کسب کند و همچنین بررسی کند که آیا ویژگی های شخصیتی لازم برای این کار را دارد یا خیر؟ در این مقاله قصد داریم چند ویژگی شخصیتی را بررسی کنیم که هر کس برای این که از خرید بیت کوین سود کند باید آن ها را داشته باشد؛ پس با ما همراه باشید.

توانایی یادگیری

بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال بسیار با سیستم پولی سنتی متفاوت اند. شما برای آن که بتوانید در دنیای ارزهای دیجیتال موفق شوید باید بتوانید در مورد ویژگی های هر کدام از این سیستم ها پولی عمیقا مطالعه کنید و نکات مهم را یاد بگیرید و بتوانید مزایا و معایب هر یک را درک کنید.

صبور بودن

برای آن که از خرید بیت کوین پشیمان نشوید باید بتوانید صبر زیادی به خرج دهید. حتما می دانید که هم بیت کوین و هم سایر ارزهای دیجیتال همیشه نوسان قیمت دارند. بنابراین احتمال آن وجود دارد که اگر به عنوان مثال یک بیت کوین به قیمت ۱۲۰۰۰ دلار بخرید چند ساعت بعد قیمت آن به ۱۱۵۰۰ دلار برسد. اما باید توجه داشته باشید که نباید در چنین مواقعی از ترس این که قیمت بیت کوین از این هم کمتر شود بیت کوینتان را بفروشید. به طور کلی پیشبینی می شود که قیمت بیت کوین روندی رو به بالا داشته باشد. بنابراین بسیاری از افراد ترجیح می دهند که بیت کوین خود را نگه دارند تا ارزش آن زیاد شود. به این کار هودل می گویند و هودلرها بدون توجه به نوسانات قیمتی بیت کوین خود را نگه می دارند تا در طی مدت طولانی از بالا رفتن ارزش آن سود کنند.

کنترل احساسات

همانطور که گفته شد نوسانات قیمت بیت کوین بسیار شدید است به صورتی که ممکن است در کمتر از چند ساعت با میزان زیادی افت و یا صعود قیمت رو به رو باشد. نکته مهم در اینجا این است که هر کسی که بیت کوین دارد باید بتواند در هنگام نوسانات شدید قیمت احساسات خود را کنترل کند. باید بدانید که حتی یک تصمیم احساسی می تواند تمام زحمات و همچنین مقدار زیادی از سرمایه شما را به باد دهد.

دیدگاه بلند مدت

بسیاری از افراد گمان می کنند که بیت کوین یک راه برای یک شبه پولدار شدن است. در حقیقت این افراد فکر می کنند که اگر بیت کوین بخرند؛ در طی یک سال دارایی آن ها چندین برابر می شود و سود کلانی از این راه به دست می آورند. اما باید بدانید که بیت کوین به هیچ عنوان راهی برای یک شبه پولدار شدن نیست. بلکه اگر می خواهید بیت کوین بخرید لازم است که حتما دیدگاه بلند مدت داشته باشید. این دیدگاه همان دیدگاهی است که هودلرهای بیت کوین دارند که موجب شده این افراد بیت کوین خود را برای مدت طولانی نگه دارند.

۴ ویژگی ذکر شده برای موفقیت در دنیای ارزهای دیجیتال ضروری اند. اما فراموش نکنید که تنها داشتن این ویژگی ها کافی نیست. شما باید قبل از هر کاری با استفاده از معتبرترین منابع اطلاعات فراوانی در مورد بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به دست آورید و هیچ گاه بی گدار به آب نزنید.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *