بایدها و نبایدهای بیت کوین

زمان مطالعه: 2 دقیقه
5
(1)

هنگام سرمایه گذاری یا ترید بیت کوین نکات زیادی وجود دارد که باید مدنظر قرار گیرد. اگر شما یک فرد مبتدی در این زمینه هستید و با این نکات آشنایی ندارید؛ می توانید از لیست مختصری از برخی از بایدها و نبایدها که در این مقاله گرد آوری شده اند استفاده کنید.

بایدها

  • باید قبل از هر کاری اطلاعات زیادی درمورد بیت کوین و ارزهای دیجیتال کسب کنید. سرمایه گذاری در چیزی که از آن شناخت کافی ندارید اصلا ایده خوبی نیست؛ بنابراین با استفاده از منابع معتبر مانند کتاب ها یا پادکست ها و… اطلاعات خود را بالا ببرید.
  • باید برای خرید و فروش بیت کوین از صرافی های معتبر استفاده کنید. امروزه تعداد صرافی های ارز دیجیتال بسیار زیاد شده اما همه آن ها معتبر نیستند. بسیار مهم است که تنها از صرافی های معتبر استفاده کنید.
  • باید به امنیت توجه کنید. در مورد ارزهای دیجیتال هیچ چیزی به اندازه امنیت مهم نیست و بنابراین باید از کیف پول بسیار امنی برای نگهداری بیت کوینتان استفاده کنید. هیچ کیف پولی ۱۰۰ درصد امن نیست اما به طور کلی کیف پول های سخت افزاری از امنیت بالاتری برخوردارند. همچنین باید نکات امنیتی مانند تهیه نسخه پشتیبان و… را هم رعایت کنید.
  • باید تنها به اندازه توان خود سرمایه گذاری کنید. نوسان قیمت در بیت کوین و ارزهای دیجیتال بسیار شدید است؛ بنابراین مهم است که تنها به اندازه توان خود سرمایه گذاری کنید.

نبایدها

  • نباید از نوسانات بترسید. همانطور که گفته شد نوسان قیمت بیت کوین بسیار شدید است و بنابراین مهم است که در طی این نوسانات خونسردی خود را حفظ کنید و از نوسانات نترسید.
  • نباید بیت کوین خود را در صرافی نگهداری کنید. صرافی های دیجیتال ممکن است مورد حمله هکرها قرار گیرند و بنابراین نگهداری ارز دیجیتال در آن ها ایده خوبی نیست. با انتقال بیت کوین به کیف پول دیجیتال در حقیقت مسئولیت امنیت آن را خودتان به عهده می گیرید.
  • نباید در دام کلاهبرداران بیفتید. کلاهبرداران زیادی در دنیای ارزهای دیجیتال وجود دارند که با روش های مختلف اقدام به دزدی می کنند. به عنوان مثال یکی از این روش ها طرح پانزی است که به این صورت است که در ابتدا با پیشنهاد سودهای نجومی افرادی را جذب می کنند و تا مدتی با استفاده از سرمایه افراد جدید سودها را پرداخت هم می کنند. اما پس از مدتی که دیگر سرمایه گذار جدید وارد نشد طراح پانزی با سرمایه مردم ناپدید می شود. با دانستن ویژگی های کلاهبرداری ها و دقت زیاد می توانید از این امر جلوگیری کنید.
  • نباید به دنبال بیت کوین بعدی باشید. بیت کوین زمانی تنها چند سنت ارزش داشت اما امروزه هر بیت کوین بیش از ۵۰ هزار دلار ارزش دارد. افراد زیادی به این امید که ارزهای دیجیتال جدید چنین آینده ای دارند در آن ها سرمایه گذاری می کنند اما نکته مهم این است که بسیاری از ارزهای دیجیتال با این ادعا که بیت کوین بعدی هستند می خواهند تازه واردان را به خود جذب کنند.
  • نباید در طرح های پامپ و دامپ شرکت کنید. ممکن است برخی افراد تصور کنند که شرکت در طرح های پامپ و دامپ کمکی برای پروژه مربوطه است. اما این طرح ها غیر قانونی اند و موجب از دست رفتن سرمایه می شوند.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا : 1

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *