حقایق مهم در مورد ارزهای دیجیتال

زمان مطالعه: 3 دقیقه
0
(0)

امروزه شاهد گسترش هر چه بیشتر ارزهای دیجیتال هستیم. بنابراین تصمیم گرفته ایم در این مقاله شما را با چند نکته و حقیقت مهم در مورد این ارزها آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید.

نوسان

این نکته را احتمالا افراد زیادی می دانند که قیمت ها در بازار ارزهای دیجیتال به هیچ عنوان ثابت نیست و هر روز و حتی هر ساعت در حال تغییر است. این موضوع فرصت ترید ارزهای دیجیتال و کسب سود از این طریق را فراهم کرده اما همچنین موجب وجود ریسک بسیار زیاد نیز شده است.

۱۵۰۰ ارز دیجیتال

بسیاری از ما با بزرگ ترین ارز دیجیتال یعنی بیت کوین آشنا هستیم و یا این که حداقل نام آن را شنیده ایم. اما بیت کوین تنها ارز دیجیتال موجود در جهان نیست و در حقیقت بیش از ۱۵۰۰ ارز دیجیتال دیگر وجود دارند که تعدادی از آن ها به محبوبیت بسیار بالایی در میان مردم رسیده اند؛ اتریوم یکی از این ارزهاست.

بلاکچین

بلاکچین یک فناوری بسیار قدرتمند است که در موارد بسیار زیادی کاربرد دارد. به عنوان مثال می توان از بلاکچین در صنعت مواد غذایی و حسابداری و یا حتی کیلومتر شمار خودروها استفاده کرد. اما یکی از کاربردهای بلاکچین در ارزهای دیجیتال است و در واقع این بلاکچین است که ذخیره سازی امن و خصوصی تراکنش ها و سوابق پرداختی را ممکن کرده است.

امنیت

تراکنش ها در بلاکچین برای اینکه انجام شوند باید به تایید برسند. برای این منظور ارزهای دیجیتال مختلف از پروتکل های امنیتی متفاوتی استفاده می کنند. یکی از این ها گواه اثبات کار است که در ارز دیجیتالی مانند بیت کوین کاربرد دارد. یک مورد دیگر گواه اثبات سهام نام دارد که اتریوم در آینده نزدیک قصد دارد از آن استفاده کند. این فرایندها مزایای فراوانی برای ارزهای دیجیتال به همراه دارند که تامین امنیت یکی از آن هاست.

نبود شخص ثالث

در سیستم بانکداری سنتی شما برای انجام تراکنش هایتان به یک واسطه و یا شخص ثالث نیاز دارید. اما در ارزهای دیجیتال نیاز به شخص ثالث کاملا از بیت رفته و دیگر افراد برای انجام تراکنش هایشان نیازی به اعتماد کردن به واسطه ها ندارند. همچنین  به این صوت تراکنش ها سرعت بیشتری پیدا می کنند. چرا که بانک ها ساعت کاری مشخصی دارند و در روزهای تعطیل هم فعال نیستند. اما در ارزهای دیجیتال تراکنش ها در ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته در حال تایید شدن می باشند.

آزمایش

با وجود مزایای فراوان بلاکچین اما این فناوری قوی هنوز در حال توسعه است و بنابراین شرکت های زیادی وجود دارند که  در حال انجام آزمایشان مختلف روی این فناوری می باشند. البته در حال ساخت بودن بلاکچین ممکن است یکی از معایب آن به شمار رود چرا که این امر می تواند موجب بروز اشکالاتی شود.

قانون

کشورهای مختلف قوانین متفاوتی در مورد ارزهای دیجیتال دارند. برخی کشورها آن ها را پذیرفته اند و کاملا قانونی اعلام کرده اند؛ برخی دیگر هیچ اظهار نظری در مورد این ارزها نداشته اند؛ و اما تعدادی از کشورها هم ارزهای دیجیتال را غیر قانونی دانسته اند.

مخالفان

ارزهای دیجیتال هم مانند بسیاری از سایر پدیده ها دارای گروهی از افراد موافق و گروهی از افراد مخالف است. از جمله این مخالفان می توان به وارن بافت اشاره کرد که معتقد است بیت کوین تنها یک حباب بوده و به زودی با کاهش ارزش مواجه خواهد شد.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *