ابوالحسن فیروزآبادی درمورد ارزهای دیجیتال صحبت کرد

زمان مطالعه: 2 دقیقه
0
(0)

به نقل از ارزدیجیتال، ابوالحسن فیروزآبادی، دبیر شورای عالی فضای مجازی و رئیس مرکز ملی فضای مجازی و کاندید انتخابات ریاست جمهوری گفت که برای نگرانی ها در مورد قانون گذاری ارزهای دیجیتال راه حل وجود دارد. او در این مورد گفت:

«در بحث رمزارزها، مانند رسانه ها، دوستان متوجه تحول دیجیتالی و شبکه ای شدن و جهانی شدن نیستند. در خیلی از کارها دیگر نیازی به مجوز دولت نیست و بدون اجازه دولت‌ها هم کارها صورت می گیرد.»

او ادامه داد:

«بعضی از دوستان تلاش می کنند که در این حوزه مقرراتی نوشته نشود و قانونی گذاشته نشود.»

او همچنین گفت که با کاربردی بودن ارزهای دیجیتال برای دور زدن تحریم ها موافق نیست و در این مورد گفت:

«این که بگوییم با رمزارزها می توان تحریم‌ها را دور زد، حرف خیلی درستی نیست؛ اگر آمریکایی ها واقعا به همان شدتی که در حوزه ارزهای رسمی عمل می کنند، در این حوزه عمل بکنند، باز می توانند گرفتاری های زیادی، معادل گرفتاری های فیات ایجاد بکنند.»

او در مورد ماینرها نیز صحبت کرد و بیان کرد:

«خیلی از آنها حاضرند نیروگاه بزنند و برای نیروگاه حاضرند نفت یا انرژی مصرفی نیروگاه را به قیمت صادراتی بخرند؛ خب بسم‌الله، بیایید این اقدامات را قانونی کنید. البته اقدامات خوبی صورت گرفته است.»

او به نگرانی ها در مورد صرافی های ارز دیجیتال نیز اشاره کرد و گفت:

«آقایان نگران این هستند که ما اگر اجازه بدهیم که صرافی ها کار بکنند، امروز بیت کوین ۵۰,۰۰۰ دلار است و فردا بشود ۵,۰۰۰ دلار؛ اتفاقی که هیچ بعید هم نیست بشود. بیانیه ای چند ماه پیش از طریق مرکزی ملی دادیم که به مردم هشدار دادیم.»

فیروزآبادی همچنین در مورد ریسک ارزهای دیجیتال گفت:

«خرید بیت کوین به ضرر اقتصاد کشور است. [با این کار] اقتصاد کشور را ریسکی می‌کنیم و کاری می‌کنیم که اقتصاد کشور برود و وارد یک قمار بشود.»

 

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *