نحوه تشخیص کیف پول لجر اصلی از تقلبی

زمان مطالعه: 3 دقیقه
0
(0)

همانطور که می دانید کیف پول لجر یکی از امن ترین گزینه ها برای نگهداری ارز دیجیتال است. اما نکته مهم هنگام خرید این کیف پول این است که باید از اصل بودن آن اطمینان حاصل کرد. در ادامه با چند راه برای تشخیص کیف پول لجر اصل و تقلبی آشنا خواهیم شد؛ پس با ما همراه باشید.

نحوه تشخیص کیف پول لجر اصلی از تقلبی

به طور کلی از طریق توجه به نکات زیر می توان کیف پول لجر اصل و تقلبی را تشخیص داد:

 • خریداری از فروشنده معتبر
 • بررسی اقلام موجود در جعبه
 • بررسی کارت بازیابی
 • وضعیت خود دستگاه
 • استفاده از نرم افزار لجر لایو

خریداری از فروشنده معتبر

می توان خریداری کیف پول لجر از فروشنده معتبر را مهم ترین نکته در تهیه کیف پول اصل دانست. حتی در صورتی که در خارج از ایران هستید باید این کیف پول را از وب سایت اصلی لجر و نمایندگی های رسمی آن تهیه کنید. اما در ایران هم لازم است ابتدا از معتبر بودن نمایندگان اطمینان حاصل کنید.

بررسی اقلام موجود در جعبه

درون جعبه کیف پول لجر باید موارد زیر وجود داشته باشد:

 • خود دستگاه کیف پول
 • کارت Getting Started
 • کارت Did you notice
 • یک یا چند کارت بازیابی خالی (بسته به تاریخ تولید کیف پول)
 • کابل برای اتصال
 • بند و آویز و…
 • مقوای کف و… که مارک لجر را ندارند.

لازم به ذکر است که کارت های ذکر شده لزوما نباید مارک لجر را داشته باشند.

بررسی کارت بازیابی

بسیار مهم است که کارت های بازیابی موجود در جعبه خالی باشند. فراموش نکنید که شرکت لجر هیچ گاه برای عبارت بازیابی مثال ارائه نمی کند.  بنابراین کارت های بازیابی باید خالی باشند و شما تنها باید عبارت بازیابی ای را بپذیرید که در هنگام شروع کار با کیف پول روی صفحه نمایش داده می شود. خالی نبودن کارت بازیابی به این معناست که کسی قبل از شما به آن دسترسی داشته است و به این ترتیب استفاده از آن کیف پول امن نخواهد بود. همچنین لازم است هنگامی که عبارت بازیابی را دریافت کردید؛ آن را یادداشت نموده و در جای امنی نگهداری کنید. در صورت از دست رفتن کیف پول این عبارت تنها راه شما برای بازیابی دارایی دیجیتالتان خواهد بود.

بررسی وضعیت دستگاه

در صورتی که کیف پول لجر قبل از شما توسط فرد دیگر پیکربندی نشده باشد؛ هنگام روشن کردن آن با پیام زیر مواجه می شوید:

Welcome to Ledger…

بنابراین هنگام شروع به استفاده از کیف پول لجر پین کد و یا مثالی از پین کد به شما نمایش داده نمی شود و در صورت مشاهده استفاده از آن کیف پول امن نیست.

استفاده از نرم افزار لجر لایو

هر کیف پول لجر هنگام ساخته شدن یک کلید نرم افزاری مخفی در آن تنظیم می شود. هنگام اتصال کیف پول به نرم افزار لجر لایو از این کلید مخفی برای اثبات اصل بودن دستگاه استفاده می شود. کیف پول های تقلبی در اینجا نمی توانند خود را اثبات کنند. البته بسیار مهم است که برای تشخیص اصل بودن کیف پول لجر از این طریق نرم افزار لجر لایو را تنها از سایت رسمی لجر دریافت کنید.

در پایان باید این نکته را هم ذکر کنیم که جعبه کیف پول های لجر به طور عمدی توسط خود شرکت مهر و موم نمی شوند چرا که شرکت لجر معتقد است این مهم و موج قابل جعل شدن است و بیشتر موجب گمراهی می شود. به جای آن از یک تراشه ایمن برای جلوگیری از دستکاری فیزیکی استفاده می شود.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *