ترفندهای هکرها برای سرقت ارزهای دیجیتال شما

زمان مطالعه: 3 دقیقه
0
(0)

با توجه به ویژگی های ارزهای دیجیتال امکان هک و سرقت دارایی در آن ها زیاد است. لذا امنیت یکی از مهم ترین مباحث در دنیای ارزهای دیجیتال است. به همین دلیل تصمیم گرفته ایم چند مورد از راه هایی که هکرها از طریق آن ها اقدام به سرقت دارایی افراد می کنند را بررسی کنیم تا بتوانیم با دانستن آن ها از افتادن در دام هکر ها جلوگیری کنیم.

کپی- پیست آدرس کیف پول

بسیاری از افراد همیشه هنگام انتقال پول از طریق ارزهای دیجیتال آدرس کیف پول مورد نظرشان را کپی و سپس پیست می کنند. اما اتفاقی که در اینجا ممکن است رخ دهد این است که توسط برنامه هایی مانند کریپتوشافلر آدرس گیرنده با یک آدرس دیگر تعویض شده و شما در حقیقت آدرس کیف پول یک نفر دیگر را کپی پیست می کنید. از طریق چک کردن آدرس کیف پول بعد از کپی پیست با آدرس کیف پول مد نظرتان می توانید اطمینان حاصل کنید که این اتفاق برای شما رخ نداده گرچه ممکن است این کار کمی زمان بر باشد اما ارزشش را دارد. همچنین برای جلوگیری از این اتفاق برنامه ها و نرم افزارهای غیر مطمعن نصب نکنید.

فیشینگ

فیشینگ به این صورت است که افراد اقدام به ساخت وبسیات های جعلی با ظاهری دقیقا مشابه وبسایت اصلی می کنند به صورتی که کاربران نتوانند تشخیص دهند که وبسایت در حقیقت جعلی است. در این روش ممکن است هکر اقدام به ساخت درگاه پرداخت جعلی هم بکند. توضیح کامل فیشینگ و راهکارهای جلوگیری از آن را در یک مقاله جداگانه ارائه داده ایم که می توانید از آن بهره ببرید.

افزونه ها

در استفاده از مرورگرها افزونه های فراوانی وجود دارند که برخی از آن ها هنگامی که مشغول وارد کردن اطلاعات حساب یا کیف پولتان هستید آن را به صورت مخفیانه می خوانند و منجر به هک شدن آن ها می شوند. در نتیجه در انتخاب افزونه ها دقت زیادی به خرج دهید.

اپلیکیشن ها

گاهی هکرها اقدام به ساخت اپلیکیشن های قلابی ولی شبیه به اپلیکیشن های اصلی می کنند. مثلا ممکن است یک اپلیکیشن صرافی قلابی بسازند که در صورت استفاده از آن پول شما به راحتی در اختیار هکر قرار می گیرد. این روش مخصوصا برای کاربران اندروید خطرناک است و آی او اس امنیت نسبتا بهتری دارد. از طریق فعال کردن احراز هویت دو مرحله ای برای کیف پول و صرافی می توانید امنیت را بالا ببرید.

ربات های Slack

این ربات ها آفت هایی هستند که در مواقعی که حتی شاید خطری هم وجود نداشته باشد به شما هشدار خطر امنیتی می دهند و سپس شما را به یک URL هدایت می کنند که کلید خصوصی از شما می خواهد. این هشدارها را جدی نگیرید و آن ها را گزارش دهید. استفاده از Metacert هم پیشنهاد می شود.

تبلیغات گوگل

در این روش شما به دنبال سایت هایی در زمینه ارزهای دیجیتال هستید و هکرها با در اختیار گرفتن نتایج paid یا ساخت URL های مشابه شما را به سایت های تقلبی هدایت می کنند. برای جلوگیری از این اتفاق همیشه پس از کلیک URL را چک کنید.

حساب جعلی شبکه های اجتماعی

وبسایت ها همیشه شبکه های اجتماعیشان را در خود وبسایت معرفی می کنند و شما نباید به هیچ حسابی به غیر از حساب های معرفی شده در وبسایت های رسمی اعتماد کنید.

ورود دو مرحله ای

ورود دو مرحله ای زمانی دردسرساز می شود که هکرها کد تاییدی که در این حین برای شما ارسال می شود را به طریقی به دست می آورند و با استفاده از آن وارد حسابتان می شوند. در صورتی که تمایل به استفاده از ورود دو مرحله ای را دارید یک شماره تلفن مخصوص این کار در نظر بگیرید.

توکن رایگان

هیچ کسی از ارز دیجیتال رایگان بدش نمی آید و هکرها از همین سو استفاده می کنند و با ارسال پیام هایی مبنی بر دریافت توکن رایگان اطلاعات افراد را می دزدند. در نتیجه به پیام هایی با این محتوا اعتماد نکنید و اگر به توکن رایگان علاه مندید از راه های تایید شده برای آن اقدام کنید مثلا به سایت های فاست معتبر که در مورد آن ها در یک مقاله توضیح داده ایم مراجعه کنید.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *