کیف پول های سخت افزاری تا چه حد امن هستند؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه
0
(0)

حتما شما هم تا به حال در مورد امنیت بسیار زیاد کیف پول های سخت افزاری شنیده اید. اما امنیت این کیف پول ها در حقیقت چقدر است؟ با ما در این مقاله همراه باشید تا پاسخ این سوال را بیابیم.

امنیت کیف پول های سخت افزاری

کیف پول های سخت افزاری در دسته کیف پول های سرد قرار می گیرند. این بدان معناست که این کیف پول ها همیشه به اینترنت متصل نیستند. این کیف پول ها برای افرادی که قصد نگهداری طولانی مدت ارزهای دیجیتال خود را دارند؛ بسیار مناسب اند. پس کیف پول های سخت افزاری به ندرت به یک رایانه آنلاین متصل می شوند و به همین دلیل دسترسی هکرها به این کیف پول ها بسیار سخت است. اما این تنها عاملی نیست که موجب امن بودن کیف پول های سخت افزاری شده است.

عامل دیگری که در اینجا تاثیر گذار است؛ تراشه امنیتی است که برای کنترل کلیدهای خصوصی طراحی شده و در این کیف پول ها قرار گرفته است. وجود این تراشه موجب می شود کیف پول های سخت افزاری یکی از مطمعن ترین گزینه ها برای نگهداری ارزهای دیجیتال کاربران باشند. البته این به معنای امنیت ۱۰۰ درصدی این کیف پول ها نیست. در حقیقت هنوز هیچ کیف پولی ساخته نشده که از ۱۰۰ درصد امنیت برخوردار باشد. حتی مدتی پیش لجر برخی آسیب ها در کیف پول ترزور که یکی از اصلی ترین رقبای لجر به شمار می رود؛ نشان داد. تا کنون هم تقریبا همه کیف پول های سخت افزاری آسیب پذیری هایی داشته اند و بنابراین این کیف پول ها غیر قابل هک شدن نیستند. اما چگونه ممکن است یک کیف پول سخت افزاری هک شود؟ در ادامه با چند روش هک شدن کیف پول های سخت افزاری آشنا خواهیم شد.

هک شدن کیف پول های سخت افزاری

هک شدن کیف پول های سخت افزاری از ۲ روش ممکن است: دستکاری کیف پول قبل از خرید و دستکاری کیف پول بعد از خرید و در حین استفاده. در مورد اول ممکن است کیف پول به روش های متعددی دستکاری شود؛ به عنوان مثال ممکن است واسط میان شما و محصول اقدام به دست کاری کیف پول کند تا هکری بتواند به آن کیف پول دسترسی پیدا کند. یا ممکن است تولید کننده کیف پول به صورت عمدی یا سهوی منافذی در آن قرار دهد. سر هم بندی بی کیفیت هم یکی دیگر از عوامل وجود باگ در کیف پول های سخت افزاری است. یک روش دیگر استفاده از RNG نا امن است که در این صورت ممکن است شماره های تولید شده در کیف پول تصادفی نباشند و امکان حدس زدن آن ها توسط هکر وجود داشته باشد.

اما در مورد دوم یعنی دستکاری کیف پول بعد از خرید و در حین استفاده ممکن است کیف پول به بدافزارهایی آلوده شود. یکی از بدافزارهای خطرناک در این جا کلیپ بورد است که هنگام انجام تراکنش ها آدرس اصلی گیرنده را با آدرس کیف پول هکر جایگزین می کند. به این ترتیب مبالغ معامله به جای گیرنده اصلی برای هکر فرستاده می شود.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *