تریدرهای مبتدی چگونه شکست می خورند؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه
0
(0)

ترید ارز دیجیتال کار راحتی نیست و تریدرهای تازه وارد به راحتی ممکن است شکست بخورند. اگر شما هم یک تریدر مبتدی هستید می توانید با دانستن برخی اشتباهاتی که منجر به شکست می شود از تکرار آن ها جلوگیری کنید. پس با ما همراه باشید تا در این مقاله برخی از راه هایی که تریدرهای مبتدی با آن ها شکست می خورند را بررسی کنیم.

تحقیق نکردن

ارزهای دیجیتال تنها چند سال است که رواج پیدا کرده اند و بنابراین افراد زیادی هنوز با آن ها آشنایی ندارند. یکی از بزرگ ترین اشتباهاتی که یک تریدر می تواند انجام دهد این است که بدون تحقیق و کسب اطلاعات شروع به معامله گری کند. تریدرهایی هستند که بدون هیچ گونه اطلاعات و تنها بر اساس گفته های متخصصان ارزهای دیجیتال در توییتر اقدام به خرید و فروش می کنند. اما این تریدرها به راحتی ممکن است تمام سرمایه خود را از دست بدهند.

شروع با پول واقعی

شروع انجام معاملات با پول واقعی تصمیم خوبی نیست. ترید ارزهای دیجیتال کار بسیار پر ریسکی است و یک تریدر برای این که موفق شود باید دانش و تجربه زیادی داشته باشد. تریدرهای تازه کار می توانند با استفاده از شبیه سازهای معاملاتی بدون این که در معرض ریسک و خطر واقعی باشند تجربه کسب کنند.

تعیین نکردن حد ضرر

برای یک تریدر مبتدی پذیرفتن شکست و ضرر ممکن است کار دشواری باشد. اما حتی حرفه ای ترین تریدرها هم گاهی ممکن است ضرر کنند. با در نظر گرفتن حد ضرر یا Stop Loss می توان از نابودی کامل سرمایه جلوگیری کرد. حد ضرر درواقع آمادگی برای اتخاذ تصمیم درست در مواقعی است که روند بازار طبق پیشبینی شما پیش نرفته و دارایی شما در خطر است. حد ضرر همچنین ارتباط تنگاتنگی با مدیریت احساسات دارد و از تصمیمات ناگهانی جلوگیری می کند.

صبور نبودن

تریدرها باید بتوانند احساسات خود را کنترل کنند و در مواقع بحرانی آرامش خود را حفظ کنند. حتی یک تصمیم احساسی می تواند تمام تلاش های یک تریدر را به باد دهد. در دنیای ارزهای دیجیتال با نوسان قیمت بسیار شدیدی رو به رو هستیم و کاربران هم دائما در حال بحث و گفت و گو در مورد این نوسانات هستند. بنابراین موقعیت های زیادی پیش می آید که تریدر در معرض انواع اخبار یا شایعات قرار می گیرد. بنابراین بسیار مهم است که تریدرها بتوانند تحت هر شرایطی از تصمیم های احساسی جلوگیری کنند و مطابق با برنامه پیش روند.

عدم ثبت اتفاقات

بخشی از تجربه کسب کردن در تریدینگ ارز دیجیتال این است که از اشتباهات قبل درس بگیریم. تریدرهای موفق برنامه دقیقی از قبل تعیین می کنند و در طول مسیر هم اتفاقات و جزئیات را به طور کامل ثبت می کنند. تریدرهای مبتدی با انجام این کار می توانند به خوبی از اشتباهات گذشته خود درس بگیرند و در آینده بهتر عمل کنند.

ریسک بیش از حد

گاهی اوقات تریدرهای مبتدی برای این که سود زیادی کسب کنند تمام سرمایه خود را در تریدینگ قرار می دهند. اما این کار ریسک بیش از اندازه ای برای آن ها به همراه دارد و به این صورت ارزهای دیجیتال آن ها برایشان تبدیل به بلیت قرعه کشی می شود.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *