تریدرهای مبتدی چگونه شکست می خورند؟ (قسمت دوم)

زمان مطالعه: 3 دقیقه
0
(0)

در مقاله قبل با برخی از راه هایی که تریدرهای مبتدی از طریق آن شکست می خورند؛ آشنا شدیم. در این مقاله ادامه این راه ها را گردآوری کرده ایم؛ پس اگر شما هم یک تریدر مبتدی هستید با ما در این مقاله همراه باشید چرا که با دانستن این راه ها می توانید از تکرار آن ها جلوگیری کنید.

عدم توجه به امنیت

در دنیای ارزهای دیجیتال هیچ چیزی به اندازه امنیت مهم نیست. متاسفانه رواج ارزهای دیجیتال راه را برای هکرها و افراد سودجو باز کرده تا به روش های مختلف اقدام به هک و سرقت کنند. بنابراین بسیار مهم است که تریدرهای مبتدی توجه خوبی به مساله امنیت داشته باشند. در درجه اول پیشنهاد می شود ارزهای دیجیتالتان را در صرافی ها نگهداری نکنید چرا که ممکن است این صرافی ها مورد حمله هکرها قرار گیرند. استفاده از یک کیف پول دیجیتال امن بهتر است. با انتقال ارزهای دیجیتال به کیف پول در حقیقت مسئولیت امنیتشان را خودتان به عهده می گیرید. البته هیچ کیف پولی وجود ندارد که به طور ۱۰۰ درصدی امن باشد. به طور کلی ۲ نوع کیف پول وجود دارد:

  • کیف پول گرم: کیف پول هایی که همیشه به اینترنت متصل هستند و با استفاده از آن ها می توانید هر لحظه و در هر کجای دنیا به ارزهای خود دسترسی داشته باشید. امکان هک شدن این کیف پول ها بالاتر است.
  • کیف پول سرد: کیف پول هایی هستند که همیشه به اینترنت متصل نیستند و شما برای استفاده از آن ها باید ابتدا به اینترنت دسترسی پیدا کنید. با وجود اینکه استفاده از این کیف پول ها دشوار تر است اما امنیت بالایی برای شما فراهم می کنند.

فراموش نکنید که میزان امنیت دارایی دیجیتالتان به خودتان هم بستگی دارد و لازم است اقدامات امنیتی مانند تهیه نسخه پشتیبان یا احراز هویت دو مرحله ای و… را انجام دهید.

تقلید از سایرین

بسیاری از تریدرهای مبتدی به جای آن که خودشان تحلیل بازار را یاد بگیرند؛ کورکورانه به تقلید از سایرین می پردازند. در این روش ممکن است به راحتی سرمایه تریدر مبتدی از بین برود خصوصا که که گاهی اوقات برخی افراد برای آن که خودشان سود کسب کنند؛ دیگران را به سرمایه گذاری در یک ارز دیجیتال ترغیب می کنند.

استفاده از اهرم

تریدرهای حرفه ای برای افزایش سرمایه خود از اهرم استفاده می کنند. در حقیقت اهرم سرمایه قرض گرفته شده است که درآمدهای احتمالی را افزایش می دهد. اما بهتر است تریدرهای مبتدی از این روش استفاده نکنند چرا که همانطور که اهرم می تواند سود ناشی از یک معامله را بیشتر کند؛ ضرر را هم بیشتر می کند. اهرم تنها برای تریدرهای حرفه ای که تجربه زیادی در دنیای ارزهای دیجیتال دارند روش مناسبی است.

تصمیم گیری بر اساس الگوهایی که قابل درک نیستند

تریدرهای مبتدی در تحلیل و تجزیه به خوبی تریدرهای حرفه ای عمل نمی کنند. بنابراین ممکن است الگوهایی در نمودارها ببینند که در حقیقت وجود ندارد یا نمودارها را به درستی تحلیل نکنند. بنابراین مهم است که تریدرهای مبتدی بدانند که نباید بر اساس الگوها یا شاخص هایی که قدرت درک آن ها را ندارند؛ تصمیم گیری کنند. بهترین کار این است که این افراد از یک سیستم ساده برای تریدینگ خود استفاده کنند و تنها با توجه به مواردی مانند سطوح حمایت و مقاومت یا شاخص هایی واضح و قابل فهم مثل میانگین متحرک نمایی عمل کنند.

 

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *