مدت زمان استخراج یک بیت کوین چقدر است؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه
0
(0)

این روزها افراد زیادی علاقه مند به استخراج بیت کوین هستند. اما یک سوال که ذهن بسیاری از این افراد را به خود مشغول کرده این است که چقدر طور می کشد تا بتوانند ۱ بیت کوین استخراج کنند؟ با ما در این مقاله همراه باشید تا پاسخ این سوال را بیابیم.

استخراج هر بیت کوین در استخرهای استخراج چقدر طول می کشد؟

با توجه به این که تعداد ماینرهایی بیت کوین بسیار زیاد اند و سختی شبکه هم بالا است؛ پس بسیاری از ماینرها ترجیح می دهند که به استخرهای استخراج بپیوندند و به این ترتیب در پاداش دریافتی تمام استخر شریک شوند. این که استخراج ۱ بیت کوین در استخرهای استخراج چقدر طول می کشد بستگی به تجهیزات هر ماینر دارد و عدد ثابتی نیست. ممکن است ۱ نفر پس از ۳ سال ۱ بیت کوین به دست آورد و دیگری پس از ۱۰ سال. به مثال زیر توجه کنید:

استخر F2Pool بیشترین نرخ هش را در اختیار دارد که برابر اس با ۲۰.۵۲ اگزا هش از ۱۲۳.۳۹ اگزا هش کل. بنابراین ۱۶.۶ درصد از نرخ هش شبکه بیت کوین در این استخر است پس همین مقدار از کل بیت کوین های استخراج شده در هر روز هم در این استخر استخراج می شوند؛ یعنی ۱۴۹.۴ بیت کوین. اگر کسی بخواهد در هر روز ۱.۴۹۴ بیت کوین پاداش دریافت کند باید ۱ درصد از نرخ هش این استخر را تامین کند. یعنی لازم است ۱۲۰۰ ریگ استخراج آنت ماینر S19 Pro داشته باشد! بنابراین اگر کسی یک دستگاه آنت ماینر S19 Pro داشته باشد می تواند در استخر F2Pool در ۱۲۰۰ روز یک بیت کوین کامل به دست آورد؛ که در این صورت پاداش استخراج در هر روز برابر با ۰.۰۰۰۰۸۳۳ بیت کوین می شود. در سایر ریگ های استخراج هم می توان با استفاده از فرمول زیر مدتی که استخراج ۱ بیت کوین در سطح سختی فعلی طول می کشد را به دست آورد:

۱تقسیم بر نرخ هش(پتاهش بر ثانیه)* ۰.۰۰۷۶

استخراج انفرادی بیت کوین

ممکن است افرادی باشند که ترجیح دهند به صورت انفرادی بیت کوین استخراج کنند. اگر ماینری بخواهد ۱ بیت کوین در روز استخراج کند باید ۰.۱۱ درصد کل نرخ هش بیت کوین را تامین کند که همان ۱۲۰۰ ریگ استخراج آنت ماینر S19 Pro است. به این ترتیب در هر ۶.۲۵ روز ۱ بلاک استخراج می شود. اما همانطور که دیدیم حتی با داشتن ۱۲۰۰ ریگ استخراج ۱ هفته زمان برای استخراج ۱ بلاک لازم است. پس مشخص است که اگر ماینری تنها چند ریگ در اختیار داشته باشد و بخواهد به صورت انفرادی به استخراج بیت کوین بپردازد؛ ممکن است سال ها طول بکشد تا یک بلاک استخراج کند. در اینجا با توجه برق مصرفی این دستگاه ها و هزینه نگهداریشان متوجه می شویم که در این صورت احتمالا ضرر و زیان بیشتری در انتظار است.

 

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *