کیف پول های سخت افزاری چگونه هک می شوند؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه
0
(0)

حتما می دانید که کیف پول های سخت افزاری یکی از امن ترین انواع کیف پول دیجیتال هستند. اما حتی این کیف پول ها هم به طور کامل امن نیستند و امکان هک شدن دارند. با ما در این مقاله همراه باشید تا نحوه هک شدن کیف پول های سخت افزاری را بررسی کنیم.

هک شدن کیف پول سخت افزاری

به طور کلی دو راه برای هک کردن یک کیف پول سخت افزاری وجود دارد. راه اول دست کاری کیف پول قبل از خرید است که توسط تولید کننده و یا واسطه صورت می گیرد. راه دوم دست کاری کیف پول پس از خرید و در حین استفاده است که ممکن است توسط یک هکر انجام شود.

دست کاری کیف پول سخت افزاری قبل از خرید

قبل از خرید کیف پول سخت افزاری اتفاقات زیادی ممکن است برای آن رخ دهد که برخی از این اتفاقات عبارت اند از:

  • دست کاری توسط واسط: ممکن است واسط میان شما و محصول اقدام به دست کاری کیف پول کند و به این ترتیب راه را برای هکرها باز کرده تا بتوانند دارایی دیجیتال شما را سرقت کنند.
  • دست کاری توسط تولید کننده: ممکن است تولید کننده کیف پول منافذی در آن قرار دهد که امکان دسترسی هکرها را به آن ممکن کند. قرار گرفتن چنین منافذی به صورت آگاهانه و یا غیر عمدی صورت می گیرد.
  • بی دقتی در سر هم بندی: سر هم بندی کیف پول های دیجیتال اهمیت زیادی دارد و در صورتی که این کار بی کیفیت و با بی دقتی انجام شود؛ موجب می شود امکان ایجاد باگ در نرم افزار یا سخت افزار فراهم شود.
  • RNG نا امن: RNG همان تولید کننده شماره تصادفی است. اما در صورت استفاده از RNG نا امن ممکن است شماره های تولید شده در کیف پول تصادفی نباشند و امکان حدس زدن آن ها توسط هکر وجود داشته باشد.

دست کاری کیف پول سخت افزاری بعد از خرید و در حین استفاده

با وجود این که کیف پول های سخت افزاری از امنیت بسیار مناسبی برخوردارند؛ اما نمی توانند صاحبان خود را از بدافزارهای مربوط به آدرس ها محافظت کنند. اتفاقی که در اینجا رخ می دهد این است که ممکن است کامپیوتر یک کاربر به بدافزار آلوده شود و هنگام انجام تراکنش ها آدرس اصلی گیرنده را با آدرس کیف پول هکر جایگزین کند. به این ترتیب مبالغ معامله به جای گیرنده اصلی برای هکر فرستاده می شود. چنین بدافزارهایی کلیپ بورد نام دارند. به دلیل خطر وجود این بدافزارها در کامپیوتر همیشه پیشنهاد می شود که در زمان انجام تراکنش ها آدرس گیرنده را بررسی کنید. اگرچه ممکن است این کار کمی خسته کننده باشد اما بررسی دقیق به منظور تشخیص هر گونه تفاوت جزئی و حتی در حد حروف کوچک و بزرگ می تواند از خسارات زیادی جلوگیری کند.

جلوگیری از هک شدن کیف پول سخت افزاری

اکنون که فهمیدیم چگونه یک کیف پول سخت افزاری هک می شود؛ نوبت به آن می رسد که با راه های جلوگیری از هک شدن آن آشنا شویم:

  • کیف پول خود را همیشه در مکان امنی نگه داری کنید و به هیچ عنوان حتی برای مدت زمان کوتاه آن را به کسی نسپارید.
  • کیف پول سخت افزاری خود را به صورت نو تهیه کنید و از خرید کیف پول های دست دوم خودداری نمایید.
  • هنگام خرید کیف پول به دقت آن را بررسی کنید و مطمعن شوید که تا به حال باز نشده است.
  • برای اطمینان بیشتر و در موارد مشکوک می توانید دستگاه را باز کرده و قطعات آن را بررسی کنید که البته به این صورت گارانتی آن از بین می رود.
  • تنها در زمان انجام تراکنش ها کیف پول خود را به کامپیوتر متصل کنید.
  • از نبود هر گونه برافزار روی کامپیوتری که کیف پول به آن متصل می شود اطمینان حاصل کنید.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *