روش های از دست دادن بین کوین!

زمان مطالعه: 3 دقیقه
0
(0)

نگهداری بیت کوین به دقت زیادی نیاز دارد چرا که راه های زیادی برای از دست رفتن بیت کوین وجود دارد. با ما در این مقاله همراه باشید تا با چند روش که با آن ها بیت کوینتان را از دست می دهید آشنا شویم.

هک شدن صرافی ها

با گسترش روز افزون ارزهای دیجیتال هکرها هم روز به روز بیشتر به حمله کردن به صرافی های دیجیتال علاقه مند می شوند تا بتوانند به دارایی دیجیتال زیادی دست پیدا کنند. جالب است بدانید که در سال ۲۰۱۸ از تمامی حملات سایبری رخ داده ۲۷ درصد به هک صرافی ها مربوط می شد.

فیشینگ

فیشینگ یکی از روش های کلاهبرداری است که مجرم در آن اطلاعاتی مانند اطلاعات بانکی و… را به دست می آورد. این کار به این صورت انجام می شود که کلاهبردار اقدام به ساخت وب سایت هایی شبیه به وب سایت اصلی و یا با آدرس مشابه کرده و در آن ها پیشنهادهای وسوسه انگیزی قرار می دهد؛ مانند خدمات رایگان و… به این ترتیب می توان گفت که برای شکار کاربران طعمه ای در مقابل آن ها قرار می گیرد. البته روش های دیگری هم برای فیشینگ وجود دارد مثلا از طریق ایمیل. بعد از این که یک کاربر وارد وبسایت جعلی کلاهبرداران شد از او خواسته می شود که اطلاعاتی از قبیل اطلاعات بانکی را وارد کند. پس از آن این اطلاعات دیگر در اختیار کلاهبرداران قرار می گیرد. متداول ترین نوع فیشینگ ساخت لینک ها و آدرس های تقلبی است که با آدرس اصلی تنها یک تفاوت کوچک دارند یا اینکه به کمک دامین فرعی ایجاد شده اند.

طرح پانزی

نام طرح پانزی از چارلز پانزی گرفته شده است. او در دهه ۱۹۲۰ میلادی موفق شد بیش از ۲۰ میلیون دلار کلاهبرداری کند. کلاهبرداری او به این صورت انجام گرفت که او اقدام به فروش کوپن های تخفیفی اداره پست با سود ۵۰ درصد در ۴۵ روز یا ۱۰۰ درصد در ۹۰ روز کرد. چارلز پانزی حتی در ابتدای کارش برای جذب سرمایه گذاران جدید از پول آن ها برای پرداخت به سرمایه گذاران قدیمی استفاده می کرد تا اعتماد مردم را جلب کند. طرح پانزی در دنیای ارزهای دیجیتال هم مانند طرح پانزی که چارلز پانزی اجرا کرد صورت می گیرد.

کیف پول های دیجیتال جعلی

بسیاری از کلاهبرداران اقدام به ساخت کیف پول های جعلی مشابه با کیف پول های گرم می کنند و آن ها را در پلتفرم هایی مانند گوگل پلی و… قرار می دهند تا کاربران به اشتباه آن ها را به جای نسخه اصلی دریافت کنند. سپس کیف پول جعلی از کاربر کلیدهای خصوصی و عمومی اش را می خواهد و بدین ترتیب دارایی دیجیتال او در اختیار کلاهبردار قرار می گیرد.

طعمه گذاری

طعمه گذاری یک روش دیگر برای از دست دادن بیت کوین است که در بسیاری از مواقع در ترکیب با فیشینگ استفاده می شود. در طعمه گذاری از حساب های جعلی در شبکه های اجتماعی با نام افراد مشهور استفاده می شود. به عنوان مثال یک حساب توییتر جعلی به نام راجر ور به کاربران پیام می دهد و از آن ها می خواهد برای دو برابر شدن بیت کوینشان مقداری بیت کوین به یک حساب واریز کنند. آن چه مشخص است این است که در صورتی که کسی فریب بخورد دیگر نمی تواند بیت کوین خود را پس بگیرد.

بدافزارها

انواع مختلفی از بدافزار وجود دارد که می تواند منجر به از دست رفتن بیت کوین شما شود. یکی از این بدافزارها کلیپر نام دارد و نحوه عملکردش با کپی و پیست کردن آدرس کیف پول است. به عنوان مثال اگر دستگاه شما به این بدافزار آلوده باشد و بخواهید مقداری ارز دیجیتال انتقال دهید؛ اگر آدرس کیف پول مقصد را کپی کنید کلیپر آن را با آدرس مد نظر خودش جا به جا می کند و هنگام پیست کردن شما در حقیقت آدرس کیف پول یک کلاهبردار را پیست می کنید.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *