روش های از دست دادن بین کوین! (قسمت دوم)

زمان مطالعه: 3 دقیقه
0
(0)

در مقاله قبل با تعدادی از روش های از دست دادن بیت کوین آشنا شدیم. اکنون با ما در این مقاله همراه باشید تا با تعدادی دیگر از این روش ها آشنا شویم.

از دست رفتن کلید خصوصی

در بسیاری از مواقع یک کاربر کلید خصوصی خود را گم می کند و به این ترتیب دیگر نمی تواند به بیت کوین خود دسترسی داشته باشد. جالب است بدانید نهنگ های فراوانی وجود دارند که در آغاز فعالیت بیت کوین مقدار زیادی بیت کوین خریده اما به دلایل مختلفی از جمله گم کردن کلید خصوصی و… دیگر به آن دسترسی ندارد. نهنگ بیت کوین اصطلاحی است که به افرادی نسبت داده می شود که توانایی ایجاد نوسانات در قیمت بیت کوین را دارند. امروزه فردی که حداقل ۱۰۰۰ واحد بیت کوین دارد نهنگ خوانده می شود. اما این عدد کاملا بستگی به ترازوی سنجش آن دارد و به مرور زمان تغییر خواهد کرد.

مرگ صاحب بیت کوین

دارایی هایی مانند املاک و… پس از مرگ هر کس به صورت قانونی به فرزندان او و یا سایر افرادی که خواسته باشد می رسد. اما دارایی دیجیتال هر فرد در کیف پول دیجیتال او نگهداری می شود و دسترسی به این کیف پول تنها از طریق کلید خصوصی ممکن است. اگر هیچ کسی جز خود فرد کلید خصوصی را در اختیار نداشته باشد پس از مرگ دارایی دیجیتال او از دسترس خارج می شود.

ارسال به آدرس اشتباه

ممکن است این مورد کمی مسخره و غیر واقعی به نظر برسد؛ اما افراد فراوانی وجود دارند که بیت کوین خود را در زمان انجام تراکنش از طریق اشتباه وارد کردن آدرس مقصد از دست می دهند. از این طریق بیت کوین کاربر برای همیشه از دست می رود.

صرافی های جعلی

می توان آن دسته از صرافی های دیجیتال که خیلی ناگهانی به وجود آمده اند و اطلاعات زیادی هم درموردشان وجود ندارد و یا اینکه پشتوانه خیلی قدرتمندی ندارند را جعلی دانست. این صرافی ها معمولا سرمایه کاربرانشان را سرقت کرده و سپس ناپدید می شوند.

سرقت سیم کارت

این روش از دست رفتن بیت کوین به این صورت است که در آن شماره تلفن همراه کاربران را می دزدند و از طریق آن به حساب ارز دیجیتال آن ها دسترسی پیدا می کنند.

تبلیغات جعلی

کلاهبرداری و از دست رفتن بیت کوین به تبلیغات جعلی به این صورت است که فرد کلاهبردار در پلتفرم های تبلیغات آگهی فروش یک خودرو یا اجاره یک آپارتمان را می گذارد و سپس از کاربران درخواست می کند که برای آن که این خودرو یا آپارتمان را برایشان نگه دارد؛ برای او بیت کوین واریز کنند. نکته مهم این است که هر فردی قبل از واریز بیت کوین و یا پول نقد و… ابتدا باید خودرو و یا آپارتمان پیشنهاد شده را ببیند و از صحت معامله اطمینان حاصل کند.

باج افزار

باج افزار حمله ای است که در آن یک هکر داده های یک کامپیوتر را رمزنگاری کرده و سپس پیامی برای قربانی ارسال می شود که بیان کننده این است که باید برای آزاد شدن اطلاعاتش مقداری ارز دیجیتال برای هکر ارسال کند و در غیر این صورت داده های او از بین خواهد رفت. در چنین شرایطی زمان مشخصی برای ارسال ارز دیجیتال تعیین می شود که قربانی باید تا قبل از آن زمان اقدام به ارسال کند. لازم به ذکر است که در این حملات ممکن است از راهی غیر از ارز دیجیتال هم باج دریافت شود. قربانی این حملات ممکن است مراکز دولتی یا پزشکی و… باشد. به عنوان مثال در صورتی که یک بیمارستان مورد حمله باج افزار قرار گیرد جان بیماران زیادی در معرض خطر قرار می گیرد. یک نوع دیگر از باج گیری با بیت کوین این است که مجرم یک فرد را ربوده و سپس برای آزاد کردن او درخواست دریافت بیت کوین می کند.

 

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *