بررسی کیف پول کیپ کی

زمان مطالعه: 2 دقیقه
0
(0)

همانطور که می دانید امنیت یکی از مهم ترین مسائل در نگهداری از ارزهای دیجیتال است. امن ترین نوع کیف پول برای این منظور کیف پول سخت افزاری است. بنابراین تصمیم گرفته ایم در این مقاله به بررسی کیف پول کیپ کی که یکی از بهترین کیف پول های سخت افزاری است بپردازیم پس با ما همراه باشید.

کیف پول کیپ کی چیست؟

کیف پول کیپ کی یکی از گزینه های مناسب برای نگهداری از ارز دیجیتال است. شرکت کیپ کی در سال ۲۰۱۵ در آمریکا تاسیس شد و کیف پول هایش را روانه بازار کرد. البته که کیف پول کیپ کی نسبت به سایر کیف پول های سخت افزاری محبوب مانند ترزور یا لجر مطرح نیست و حتی از ارزهای دیجیتال کمتری هم پشتیبانی می کند اما با این وجود می تواند یک گزینه مناسب برای نگهداری ارز دیجیتال باشد. لازم به ذکر است که کیف پول کیپ کی یک سال پس از عرضه شروع به همکاری با صرافی ShapeShift و لذا این کیف پول به یک صرافی داخلی مجهز می باشد.

امنیت کیف پول کیپ کی

هیچ کیف پولی در دنیا وجود ندارد که امنیت ۱۰۰ درصدی در اختیار کاربرانش قرار دهد و حتی کاربران هم نمی توانند با رعایت نکات امنیتی دسترسی به امنیت ۱۰۰ درصدی پیدا کنند. اما کیف پول های سخت افزاری میزان مناسبی از امینت را به کاربران ارائه می دهند و کیف پول کیپ کی هم از این قاعده مستثنی نیست. موارد زیر در این کیف پول موجب امن بودن آن شده اند:

  • برای انجام هر تراکنش نیاز به احراز هویت دستی است.
  • در صورت دزدیده یا گم شدن کیف پول می توان با استفاده از عبارت بازیابی یا سید دارایی دیجیتال را بازیابی کرد.
  • هنگام راه اندازی کیف پول یک پین کد منحصر به فرد تعیین می شود که امنیت کیف پول را بیشتر می کند.
  • امکان تعیین یک رمز عبور دیگر به صورت اختیاری وجود دارد.

قیمت کیف پول کیپ کی

قیمت کیف پول کیپ کی در حال حاضر ۷۹ دلار است. اما در آغاز عرضه قیمت آن بسیار بیشتر و برابر با ۲۳۹ دلار بود. از آنجایی که این مقدار نسبت به رقبا بسیار بیشتر بود آن هم در حالی که کیف پول کیپ کی امکانات بیشتری نسبت به آن ها نداشت پس به مرور قیمت آن کاهش پیدا کرد. برای درک بهتر این مساله لازم است بدانید که قیمت کیف پول لجر نانو ایکس ۱۱۹ دلار، ترزور مدل T ۱۶۹ دلار و لجر بلو ۲۳۰ تا ۲۷۵ دلار است.

کیف پول کیپ کی بهتر است یا رقیبان آن؟

با بررسی و مقایسه کیف پول کیپ کی با کیف پول های ترزور و لجر متوجه می شویم که کیپ کی به خوبی آن دو عمل نکرده که این مساله دلایل متفاتی دارد. از طرفی شرکت های سازنده ترزور و لجر اعتبار بیشتری دارند و از طرف دیگر تعداد ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده توسط کیف پول کیپ کی کمتر است. همچنین اندازه کیف پول کیپ کی ممکن است کمی آزار دهنده باشد. کیف پول های لجر و ترزور بسیار کوچک اند و اندازه آن ها درست مانند یک فلش معمولی است. این موضوع حل و نقل آن ها را ساده تر کرده است اما کیف پول کیپ کی اندازه بزرگ تری دارد که ممکن است برای برخی افراد خوشایند نباشد.

 

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *