سفارش محدود یا لیمیت اوردر چیست؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه
5
(1)

سفارش محدود یا لیمیت اوردر (Limit Order) یکی از اصطحالاتی است که در دنیای ارزهای دیجیتال خیلی به گوش می رسد. با ما در این مقاله همراه باشید تا این نوع سفارش را بررسی کنیم.

سفارش محدود یا لیمیت اوردر چیست؟

سفارش محدود به سفارشی گفته می شود که با یک قیمت محدود کننده در دفتر سفارشات ثبت می شود. بنابراین زمانی که قیمت ارز دیجیتال مورد نظرتان به آن قیمت محدودی که تعیین کرده اید برسد معامله امکان پذیر می شود. به عنوان مثال شما تصمیم می گیرید که یک بیت کوین بخرید اما تنها در صورتی که قیمت آن ۱۰۰۰۰ دلار یا کمتر باشد. زمانی که یک بیت کوین با این قیمت یا کمتر در سفارشات فروش موجود باشد خرید شما ممکن می شود. البته لیمیت اوردر تنها برای خرید ارز دیجیتال نیست و شما از آن برای فروش ارز دیجیتال به قیمت مورد نظرتان یا بالاتر می توانید استتفاده کنید. به عنوان مثال تعیین می کنید که می خواهید یک بیت کوین به قیمت ۱۱۰۰۰ دلار بفروشید. زمانی که یک سفارش خرید با این قیمت یا بالاتر ایجاد شود فروش شما ممکن می شود.

چه زمانی از لیمیت اوردر استفاده کنیم؟

لیمیت اوردر در مواقعی که نوسانات قیمت ارزهای دیجیتال زیاد می شود به کمک تریدرها می آید. همچنین ممکن است بر حسب شرایط یک تریدر تنها از رسیدن دارایی اش به یک قیمت خاص سود کند که در این زمان می تواند از لیمیت اوردر کمک بگیرد. از آنجایی که احتمالا مدتی طول می کشد تا قیمت یک ارز دیجیتال به محدوده مورد نظر تریدرها برسد؛ پس لیمیت اوردر زمانی کاربرد دارد که تریدر عجله ای در خرید یا فروش نداشته باشد. همچنین در زمانی که یک تریدر می خواهد از اثر میانگین هزینه بهره ببرد می تواند لیمیت اوردرش را به چند لیمیت اوردر کوچک تر تقسیم کند.

نحوه استفاده از لیمیت اوردر

برای استفاده از لیمیت اوردر باید به سراغ صرافی بروید که این گزینه را در اختیار شما قرار می دهد. به عنوان مثال بایننس یکی از این صرافی هاست که گزینه لیمیت اوردر در صفحه تریدینگ آن یافت می شود. برای ثبت لیمیت اوردر باید سه قسمت را پر کنید. این سه قسمت عبارت اند از:

قیمت: قیمت محدودی که برای خرید یا فروش مد نظرتان است.

مقدار: مقداری از ارز دیجیتال مورد نظرتان که می خواهید خرید و فروش شود به عنوان مثال تعیین می کند که ۰.۳ بیت کوین خرید و فروش شود.

کل: حاصل ضرب قیمت محدود در مقدار ارز دیجیتال که البته این قسمت پس از مشخص کردن دو قسمت قبل به طور خودکار محاسبه می شود.

سفارش محدود یا لیمیت اوردر یکی از انواع سفارشات در بازار ارزهای دیجیتال است. نکته قابل توجه در لیمیت اوردر این است که سفارشات ثبت شده لزوما انجام نمی شوند. به عنوان مثال ممکن است فردی قیمت محدود برای خرید یک بیت کوین را ۵۰۰ دلار ثبت کند. در چنین شرایطی با توجه به قیمت حدودا ۱۰۰۰۰ دلاری هر واحد بیت کوین احتمالا قیمت بازار به قیمت مورد نظر این تریدر نمی رسد. در نتیجه سفارش او در حال پردازش باقی می ماند و انجام نمی شود. بنابراین سفارشات ثبت شده تنها در صورتی انجام می شوند که قیمت ارز دیجیتال مورد نظر به قیمت محدود تعیین شده برسد.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا : 1

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *