آشنایی با صرافی Localbitcoins

زمان مطالعه: 2 دقیقه
0
(0)

Localbitcoins نام یکی از صرافی های ارز دیجیتال معروف است. با ما در این مقاله همراه باشید تا با این صرافی آشنا شویم.

صرافی Localbitcoins

صرافی Localbitcoins یک صرافی ارز دیجیتال است که پلتفرمی برای معاملات کاربران فراهم کرده است. در حقیقت در این صرافی کاربران تنها با یکدیگر معامله می کنند و خود صرافی در خرید و فروش ارزهای دیجیتال دخیل نیست. برای استفاده از این صرافی احراز هویت لازم است که اتفاقا فرایندی طولانی است. علاوه بر آن متاسفانه کاربران ایرانی نمی توانند با مدارک هویتی خود این فرایند را تکمیل کنند. اما برای کاربران سایر کشورها پس از تکمیل این فرایند طولانی خرید و فروش ارز دیجیتال به آسانی انجام می گیرد. Localbitcoins را در حقیقت می توان یک بازار بین المللی به شمار آورد.

کارمزد صرافی Localbitcoins

ثبت نام در صرافی Localbitcoins رایگان است اما باید به کارمزدها توجه شود. اگر شما قصد خرید ارز دیجیتال را دارید لازم است بدانید که در این صرافی خریداران ملزم به پرداخت کارمزد نیستند و تنها فروشندگان اند که باید کارمزد بپردازند. مبلغ این کارمزد هم برابر با ۱ درصد است.

امنیت

امنیت در دنیای ارزهای دیجیتال یکی از مهم ترین مسائل است. در بررسی صرافی های ارز دیجیتال نیز بسیار اهمیت دارد که به امنیت توجه کرد. در مورد صرافی Localbitcoins می توان گفت که این صرافی از امنیت مناسبی برخوردار است. اما رعایت نکات زیر پیشنهاد می شود:

  • حتما احراز هویت دو عاملی را فعال کنید. احراز هویت دو عاملی یکی از روش های احراز هویت است که می تواند تا حد خوبی از ورود سایر افراد به حسابتان جلوگیری کند. چرا که حتی اگر یک هکر از راه هایی مانند حملات فیشینگ و… بتواند پسورد شما را پیدا کند؛ هنوز هم برای دسترسی به حسابتان به یک عامل دیگر مانند اثر انگشت و… نیاز دارد.
  • هیچ گاه نباید اطلاعات حساب خود را در اختیار دیگران بگذارید چرا که آن ها می توانند از این اطلاعات برای ورود به حسابتان استفاده کنند.
  • علاوه بر احراز هویت دو عاملی ویژگی های امنیتی دیگری هم در صرافی های ارز دیجیتال وجود دارد؛ مانند قابلیت چند امضایی، فعالسازی رمز های ورود و خروج و… حتما این ویژگی ها را در صرافی مورد نظرتان بررسی کنید و بسته به نیازتان آن ها را فعال کنید.

دسترسی کاربران ایرانی به صرافی Localbitcoins

همانطور که گفته شد دسترسی کاربران ایرانی به صرافی Localbitcoins مسدود شده است. البته هنوز هم ایرانیان می توانند وارد سایت شده و حساب ایجاد کنند. اما در مرحله احراز هویت است که مشکل ایجاد می شود. ممکن است حتی برخی از کاربران ایرانی موفق به تکمیل فرایند احراز هویت شوند؛ اما در این شرایط در طی چند وقت اتفاقاتی مانند مسدود شدن حساب رخ خواهد داد. بنابراین اگر یک کاربر ایرانی بخواهد از صرافی Localbitcoins استفاده کند؛ تنها راهی که برای این کار دارد این است که از هویت یک فرد خارجی برای احراز هویت استفاده کند که این کار کاملا غیر قانونی است.

امتیاز دهی به این مقاله

روی ستاره مورد نظر برای امتیاز کلیک کنید

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا : 0

هنوز امتیازی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *